Portret Polaka XXI wieku – kolejna edycja BUKOVINA THINKTANK RE-LAB!

Już po raz piąty w ramach programu BUKOVINA THINKTANK RE-LAB, wybitne osobowości, eksperci i przedstawiciele biznesu spotkają się w Bukowinie Tatrzańskiej. Organizatorami wydarzenia, które odbędzie się w dniach 18-20 listopada 2016  są: BUKOVINA Resort  oraz ośrodek THINKTANK, który w ramach swoistego „laboratorium trendów” bada i opisuje Polaków i ich stosunek do życia, świata, państwa, rynku czy kultury.

Nazwa tegorocznej edycji programu to RE-AKTYWACJA. Goście BUKOVINA Resort będą dyskutować o zmianach zachodzących w polskim społeczeństwie pod wpływem megatrendów, jak mobilność czy powszechna digitalizacja oraz  mikrotrendów  konsumenckich, które wpływają na nasze nawyki. W wyniku warsztatów robionych metodą „design thinking” powstaną portrety współczesnych Polaków i ich modelowy „jeden rok życia”.

Mamy nadzieję, że tak jak podczas poprzednich edycji programu BUKOVINA THINKTANK RE-LAB, dowiemy się czegoś więcej o nas samych. Obserwując gości, którzy rokrocznie przybywają do naszego ośrodka ,  odkrywamy czego Polak XXI wieku oczekuje chcąc wypocząć, jakiej formy relaksu szuka.. Dlatego, jako eksperci od wypoczynku, jesteśmy ciekawi, co jeszcze pojawi się podczas warsztatów i czym nas jego uczestnicy zaskoczą – mówi Krzysztof Kramarz, Dyrektor Marketingu i PR BUKOVINA Resort.

Swój udział w projekcie  RE-AKTYWACJA potwierdzili m.in.: Sławomir Lachowski (przedsiębiorca, twórca mBanku), prof. Dominika Maison (psycholog, badacz, dziekan wydziału psychologii Uniwersytetu Warszawskiego), Rafał Sonik (przedsiębiorca, kierowca rajdowy), Jakub Szczęsny (architekt Domu Kereta), Joanna Jabłczyńska (aktorka), Daniel Lewczuk (inwestor, przedsiębiorca, w 2014 przebiegł 1000 km po 4 pustyniach świata), Antonina Samecka (twórca marki RISK MADE IN WARSAW), Grzegorz Łapanowski (kucharz), Maciej Głogowski (dziennikarz TOK FM), Izabela Kopeć (mezzosopranistka) i wielu innych.

Żyjemy dziś bardzo dynamicznie. Praca wiąże się z coraz większą mobilnością, ułatwianą dzięki internetowi, smartfonom i komunikatorom takim jak viber czy skype. Przemieszczanie się nie powoduje utraty kontaktu ani z współpracownikami ani z rodziną. Menedżerowie są rzadziej w biurze a częściej w podróży. Służbowe wyjazdy dają także inspirację – dzięki poznawaniu nowych miejsc
i ludzi. Rośnie ciekawość świata i … dystans do pracy. Pojawia się refleksja, czasem nowe pasje. Takie coraz szybsze życie z coraz większą ilością bodźców zmienia nas samych i nasze nawyki. Jacy są Polacy z początku XXI wieku i w którym kierunku idą społeczne zmiany? O tym właśnie chcemy porozmawiać
– dodaje dr Małgorzata Bonikowska, Prezes ośrodka THINKTANK i wydawca Magazynu „THINKTANK”.

Dzięki zaproszeniu do udziału w projekcie RE-AKTYWACJA osobowości w różnym wieku i o różnych doświadczeniach:  socjologów, psychologów przedsiębiorców, ludzi kultury i mediów organizatorzy liczą na uzyskanie szerszej perspektywy i przeciwstawnych opinii, co zawsze sprzyja twórczemu myśleniu. Wnioski z warsztatów w BUKOVINA Resort oraz „dogrywkowego” spotkania w Warszawie  znajdą się w raporcie opublikowanym na łamach magazynu „THINKTANK”. 

_____________                                                  

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ