Porady dla wiecznie spóźnialskich

Czy odgłos budzika jest najbardziej znienawidzonym przez Ciebie dźwiękiem? Budząc się, każdego dnia myślisz sobie: „jeszcze pięć minut” i przestawiasz alarm do czasu, kiedy zaczyna Cię ogarniać panika, że nie zdążysz na zajęcia lub do pracy? W efekcie spóźniasz się i obiecujesz sobie po raz kolejny, że następnego dnia wstaniesz wcześniej, ale nigdy nie udaje Ci się tego dokonać… Oto kilka porad, dzięki którym być może uda się ograniczyć spóźnianie.

 

Ubiór

Każdego wieczoru postaraj się zaplanować, co założysz następnego dnia, wyjmij rzeczy z szafy, sprawdź czy nie wymagają prasowania. Podobnie postępuj w przypadku notatek i podręczników na zajęcia, dokumentów, terminarza do pracy – miej je zawsze spakowane do torby zanim pójdziesz spać. Pozwoli to uniknąć nerwowej paniki rano, kiedy jak zwykle nie można niczego znaleźć.

Włosy

Jeśli wymagają szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych również dobrze jest je umyć wieczorem, szczególnie, kiedy są długie. Jeśli mają tendencję do przetłuszczania się przez noc warto rozważyć opcję odświeżenia ich rano suchym szamponem. Wystarczy je spryskać i rozczesać.

Makijaż

W tym przypadku należy ograniczyć się do 5-minutowego minimum. Twoja cera posiada niedoskonałości? Skup się przede wszystkim na dokładnym rozprowadzeniu podkładu, następnie nałóż delikatną warstwę pudru i wytuszuj rzęsy. Jeśli jesteś fanką perfekcyjnego makijażu dzień wcześniej możesz spakować kosmetyczkę z błyszczykiem, pomadką i jakimś cieniem, które można nałożyć po dotarciu na miejsce, kiedy będziesz robić poprawki przy makijażu. Świetną opcją jest zrobienie henny brwi i rzęs w salonie kosmetycznym. To pozwoli ograniczyć poranny makijaż do podkładu bądź pudru. Cena nie jest wygórowana, mieści się w granicach 15-30 zł. Efekt utrzymuje się ok. 3 tygodni.

Śniadanie

Podobnie jak w wyżej wymienionych przypadkach dzień wcześniej można zrobić jakąś sałatkę albo kanapki. Jeśli naprawdę Ci się nie chce, kup jakieś owoce, można je zjeść w samochodzie w drodze do pracy. Zastanów się również nad daniami, które nie są pracochłonne: płatki z mlekiem, pitny jogurt z pieczywem, jajka na twardo – są sycące, można je ugotować dzień wcześniej.

Zegarek

Wbrew powszechnym opiniom nie jest polecane nastawianie zegarka o kilkanaście minut wcześniej, ponieważ wprowadza to w stan „uśpienia” czujności – będziesz mieć przekonanie, że czasu jest dużo, co nie popędzi Cię w przygotowaniach do wyjścia. Jednak podobny „psikus” możesz zrobić chłopakowi/mężowi, który nie będzie tego świadomy. Jedynie w tym przypadku zadziała.

Pamiętajcie! Punktualność ma ogromny wpływ na nasz wizerunek i mówi o szacunku i zaangażowaniu do osób, z którymi się spotykamy oraz pracy.

Marta Nagórka

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ