Popek film

Popek pokazuje manifest swojej partii. Chce dodrukowywać pieniądze

Paweł “Popek” Mikułajuw zapowiedział powstanie powstanie partii “Młoda Polska”. W swoim programie zakłada dodruk pieniędzy. 

Raper zapewnia, że remedium na wszyastko dla polskiej gospodarki jest nowoczesna teoria monetarna, czyli MMT. Popek wyjaśnia, że MMT “obala kłamstwa ekonomistów głównego nurtu i zapewnia nowe rozwiązania”. Jego twórcą jest amerykański ekonomista i inżynier Warren Mosler, który również występuje w klipie Popka. 

Nowoczesna teoria monetarna zakłada m.in. likwidację podatku dochodowego i zastąpienie go podatkiem od nieruchomości, wprowadzenie ograniczenia prędkości na drogach do 50 km/h czy kupowanie przez państwo zadłużonych domów i wynajmowanie ich poprzednim właścicielom. Specyficzne jest też podejście do długu publicznego. Według MMT najważniejsze jest umacnianie własnej waluty, w razie zbyt dużego deficytu można ją dodrukować. 

1. sondaż w 2019 r. – PiS górą!

One Comment

  • Emi pisze:

    Koniec świata,takiego debila jeszcze świat nie widział,a przynajmniej Polski parlament.Boje się , że niestety ten ignorant może znaleźć się w sejmie, ponieważ Polska pełna jest takich jak on.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2186 More posts in Gwiazdy category
Recommended for you
Joanna Koroniewska o wakacjach nad polskim morze: Tutaj prawie czuję się jak celebrytka
Maciej Dowbor zmienił się nie do poznania. Joanna Koroniewska pokazała jego zdjęcie

Joanna Koroniewska pokazała nietypowe zdjęcia ze swoim mężem. Na fotografiach gwiazda jest piękna i młoda,...