Popek film

Popek pokazuje manifest swojej partii. Chce dodrukowywać pieniądze

Paweł “Popek” Mikułajuw zapowiedział powstanie powstanie partii “Młoda Polska”. W swoim programie zakłada dodruk pieniędzy. 

Raper zapewnia, że remedium na wszyastko dla polskiej gospodarki jest nowoczesna teoria monetarna, czyli MMT. Popek wyjaśnia, że MMT “obala kłamstwa ekonomistów głównego nurtu i zapewnia nowe rozwiązania”. Jego twórcą jest amerykański ekonomista i inżynier Warren Mosler, który również występuje w klipie Popka. 

Nowoczesna teoria monetarna zakłada m.in. likwidację podatku dochodowego i zastąpienie go podatkiem od nieruchomości, wprowadzenie ograniczenia prędkości na drogach do 50 km/h czy kupowanie przez państwo zadłużonych domów i wynajmowanie ich poprzednim właścicielom. Specyficzne jest też podejście do długu publicznego. Według MMT najważniejsze jest umacnianie własnej waluty, w razie zbyt dużego deficytu można ją dodrukować. 

1. sondaż w 2019 r. – PiS górą!

One Comment

  • Emi pisze:

    Koniec świata,takiego debila jeszcze świat nie widział,a przynajmniej Polski parlament.Boje się , że niestety ten ignorant może znaleźć się w sejmie, ponieważ Polska pełna jest takich jak on.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2452 More posts in Gwiazdy category
Recommended for you
Czy Robert Lewandowski zaskoczył Anię „cieszynką” na boisku? Wiemy!
Rodzina Lewandowskich na wakacjach! A potem…

Ania i Robert Lewandowscy wraz z Klarą pojechali na wakacje. Jak spędzają czas wolny? Trenerka...