Polska makijażystka uczy dzieci make-upu

Polska makijażystka uczy dzieci make-upu. Nie za wcześnie?

Sylwia Rakowska, makijażystka polskich gwiazd, promuje naturalne piękno i subtelny make-up. Jest inicjatorką akcji „Twarz to nie pisanka”, w której podkreśla potrzebę zachowania własnej indywidualności oraz przekonuje, że nie warto kopiować stylizacji z Instagrama. Teraz Sylwia Rakowska uczy dziewczynki dobrych nawyków makijażowych na przyszłość. Nie za wcześnie?

Polska makijażystka uczy dzieci make-upu. Nie za wcześnie?

Sylwia Rakowska maluje wiele polskich gwiazd m.in. Ewę Chodakowską, Magdalenę Cielecką oraz Maję Ostaszewską. Wymyśliła również akcję „Twarz to nie pisanka, w której pokazuje, że warto podkreślać swoją indywidualność delikatnym makijażem. Jest przeciwniczką mocnych malunków z Instagrama. Mówi, że pragnie chronić wizerunku pięknej, naturalnej i zadbanej Polki.

Teraz makijażystka poszła o krok dalej. Sylwia Rakowska uczy dziewczynki sztuki makijażu. Twierdzi, że nie da się uchronić dzieci przed malowaniem, zwłaszcza w obliczu rozwoju Youtube i Instagrama, dlatego ona propaguje wśród dziewczynek dobre nawyki makijażowe.  

„Dzisiaj w ramach zabawy z dziewczynkami lekcja dobrych nawyków makijażowych na przyszłość❤? Dzięki takim zabawom i „przy okazji „ pogadankom o naturalnym pięknie” dziewczyny zaczynaja rozumieć na czym polega makijaz , czym jest prawdziwe piękno , przestają się widocznie malować i już nie zazdroszczą tym zmalowanym w szkołach . Nie uchronimy naszych dzieci przed malowaniem przy takim parciu you tube i instagrama ale po moim przykładzie widać , że w formie zabawy możemy nauczyć je nie tylko dobrych nawyków makijażowych ale przede wszystkim dostrzegania i cieszenia się z własnego naturalnego piękna . Ja też bardzo się cieszę bo już widzę efekty swojej pracy” – napisała makijażystka na Instagramie.

Make up for fun with auntie. I was teaching those girls good make up habits. ?? . ? . ❤️ Dzisiaj w ramach zabawy z…

Opublikowany przez Sylwia Rakowska make up artist Niedziela, 18 marca 2018

Nie do przyjęcia?

Nie wszystkim spodobał się ten pomysł. Niektórzy twierdzą, że promowanie makijażu wśród tak małych dzieci jest nie do przyjęcia.

– Jak Cię uwielbiam, to makijażu na dzieciach nie trawię. Nawet „dla zabawy”,

– Doceniam bardzo Pani akcje i gratuluję talentu, ale wg mnie make Up u tak małych dziewczynek jest nie do przyjęcia. To jawny sygnał że make Up uczyni piękniejsza takie dziecko. Bardzo smutne – pisały internautki.

Jak odpowiedziała Sylwia Rakowska?

– Zgadzam się z Tobą ale one i tak wszytkie cały czas się malują i będą coraz bardziej ponieważ nie wiem czy wiesz co się dzieje teraz w szkołach – tam jest rewia makijaży z instagrama i you tube . Zgroza , że rodzicie i nauczyciele pozwalaja żeby małe dzieci sie malowały . Przy takim ogólnym przyzwoleniu zamiast zabraniać malować się wogóle pomyślałam , że w formie zabawy lepiej od razu uczyć dobrych nawyków niż czekać żeby zafascynowały się 12 letnia Youtuberka która goli sobie brwi i maluje nowe plus gruba warstwa podkładu , konturing , sztuczne rzesy itd. Takie niestety są i dużo takich dziewczynek hejtowało moja akcje promująca delikatność i naturalność .Mam maile od 12 latek z listami kosmetyków których używają malując się przed wyjściem do szkoły to w „ twoja twarz brzmi znajomo „ charakteryzacja używa mniej ?” – napisała makijażystka.

Co sądzicie o tej akcji? Jesteście za czy przeciw?

——————————————————————————————

Źródło zdjęć: www.pexels.com

Dodaj komentarz

911 More posts in Kobieta category
Recommended for you
Pielęgnacja skóry podczas mroźnych dni

Jak dbać o skórę podczas zimy? Czy w tym czasie powinniśmy używać innych kosmetyków niż...