polak edward majerczyk

Polak wykradł nagie zdjęcia gwiazd. Pójdzie do więzienia na 9 miesięcy

Mieszkający w Chicago Polak , 29-letni Edward Majerczyk, jakiś czas temu sszokował media, wykradając gwiazdom ich nagie zdjęcia i publikując je w internecie. Mężczyzna został skazany na 9 miesięcy więzienia oraz pokrycie kosztów leczenia psychologicznego jednej z gwiazd.

Polak potrafi

Ofiarami Majerczyka padła między innymi Jennifer Lawrence, Kate Upton i Kirsten Dunst. Policja długo szukała sprawców, sprawę dodatkowo utrudniał fakt, że firma Apple, bojąc się złej reklamy,  zaprzeczała podejrzeniom o włamanie do ich systemu.

W końcu policji udało się dotrzeć do dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież zdjęć gwiazd. Jednym z nich okazał się Polak Edward Majerczyk.

Haker przyznał się do winy

We wrześniu ubiegłego roku 29-letni Polak przyznał się do winy. 24 stycznia sąd w Chicago uznał go winnym włamania do ponad 30 prywatnych komputerów należących do celebrytów oraz kradzież materiałów, których część miała charakter erotyczny. Polak został skazany na 9 miesięcy więzienia oraz zapłatę kosztów leczenia psychologicznego jednej ze swoich ofiar, w sumie 5,7 tysięcy dolarów.

Wykradzione przed Majerczyka materiały trafiły między innymi na portale internetow tj. Reddit i 4chan. Mężczyzna do końca zaprzeczał jednak, żeby miał czerpać zyski z kradzieży. Policji również nie udało się udowodnić, żeby mężczyzna sprzedał komuś nielegalnie zdobyte materiały. Cały czas przechowywał je na własnym komputerze.

Fot. Instagram stophatingwomen

ZOSTAW ODPOWIEDŹ