Planete Doc + Film Festival w Kinotece

panaceumJuż 3 maja w Kinotece rusza przedsprzedaż biletów na 10. jubileuszową edycję Planete+ Doc Film Festival – jednego z najważniejszych festiwali filmów dokumentalnych na świecie, który odbędzie się w dniach 10-19 maja.

Na festiwalu, który rozpoczął karierę „Królika po berlińsku” Bartka Konopki poza premierami najciekawszych filmów dokumentalnych polskich i zagranicznych ostatnich lat, jednym z najważniejszych wydarzeń będzie wizyta Petera Mettlera – twórcy filmowych esejów dokumentalnych, artysty audiowizualnego i fotografa. 13 maja w warszawskim Teatrze Studio Peter Mettler spotka się na scenie z Fredem Frithem, światowej sławy jazzowym eksperymentatorem, jednym z najbardziej oryginalnych twórców muzyki gitarowej, aby stworzyć niepowtarzalne audiowizualne show. W programie festiwalu PLANETE+ DOC znajdą się również inne wydarzenia z pogranicza filmu, sztuk wizualnych i muzyki. Szczegóły dotyczące programu festiwalu i wyświetlanych filmów można znaleźć na stronie internetowej warszawskiej Kinoteki.

{youtube} lZa3De27gHI |600|450|0{/youtube}

Na co poza tym można wybrać się do kina po długim majowym weekendzie, gdy już głowa zakręci się nam od nadmiaru świeżego powietrza?

8 i 9 maja Kinoteka prezentuje przedpremierowy pokaz najnowszego filmu jednego z najbardziej znanych i cenionych na świecie reżyserów kina autorskiego Pedro Almodóvara – „Przelotni kochankowie”. Poza tym wciąż na ekranie głośny „Układ zamknięty”, „Panaceum” z Judem Lawem w roli doktora psychiatry, międzynarodowa koprodukcja „Imagine”, „Reality”, czyli historia sprzedawcy ryb, który decyduje się na udział w reality show, a także „Niepamięć”, „Żywie Białoruś”, „Nieobliczalni” „Baczyński” i „Sugarman”.

Serdecznie zapraszamy!

źródło: Kinoteka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

553 More posts in Muzyka category
Recommended for you
Uczestnik pierwszego „Big Brothera”- „Ustawek nie było” [WYWIAD]

Udział w „Big Brotherze” był zaskakujący, intensywny, a dla mnie również przełomowy - mówi w...