fashion - sporteuro

Fashion Week Poland 2013 już za nami!

fashion - sporteuroÓsma edycja FashionFhilosophy Fashion Week Poland dobiegła końca. Łódź przez cztery dni gościła czołowych projektantów, celebrytów, dziennikarzy i blogerów modowych. Z roku na rok impreza zyskuje wyższy status a przede wszystkim jest wydarzeniem, którego nie można przeoczyć.

Kolejną edycję Fashion Week Poland uznać można za udaną. Kolekcje ubrań jesień – zima 2013/2014 oglądać można było jak zwykle na dwóch scenach. Zobaczyliśmy projekty debiutantów oraz pokazy czołowych marek. Wydarzenie zwabiło również wiele znanych nazwisk – Łukasz Jemioł, Robert Kupisz, Ola Kwaśniewska, Joanna Horodyńska, Robert Serek…

Codziennie do południa w ramach OFF OUT OF SHEDULE oglądać mogliśmy kolekcje młodych projektantów. Co ważne, okazały się bardziej szalone, odważne i alternatywne niż te prezentowane przez topowe marki. Wśród nich była Ola Bajer i Kas Kryst – ich modowe poczynania naprawdę warto śledzić. Pokazy OFF zorganizowano w budynku Domu Towarzystwa Kredytowego. Wnętrza swoim designem przenosiły myśli do kamienic znanych z pokazów w Mediolanie czy Paryżu.

Pokazy doświadczonych i rozpoznawanych projektantów zorganizowano w hali przy ulicy Tymienieckiego. Designer Avenue gościła w tym roku różnorodne kolekcje, których pokazanie było świetna promocją i wyróżnieniem dla twórców. Zwrócić uwagę należy na projekty MMC STUDIO oraz TOMAOTOMO. Obydwa wydarzenia wpisały się w stylistykę glamour i zadziwiły różnorodnością prezentowanych sylwetek oraz barw. Pokaz MMC STUDIO wzbudził jednak największe zainteresowanie nie tylko dlatego, że odbywał się w dogodnym czasie (sobotni wieczór). Projektanci przygotowali teatralny i widowiskowy pokaz, a na wybiegu gościła m.in. Joanna Horodyńska. klaudia - sporteuro

Czernie i szarości zdominowały pokaz NENUKKO – kolektywu projektantów tworzących uniseksowe ubrania, sprzeciwiając się normom w jakie zakleszcza się kobiety i mężczyzn. Zobaczyliśmy zatem wiele uniseksowych projektów w dość stonowanych kolorach.

Zaskoczenie wzbudziła kolekcja Villa dei Misteri, którą zaprojektowała Kamila Gawrońska – Kasperska. Zdumiewała przede wszystkim elegancją i kunsztem kolorów. Zainteresowanie wzbudziły także precyzyjnie dopracowane kroje ubrań. Pokaz utrzymany był w aranżacji prawosławnego obrządku, rytuału, przez co widzowie mieli poczucie brania udziału w czymś tajemniczym, wyjątkowym i ważnym.

Fashion Week Poland to także zagraniczni projektanci. Tym razem zaproszono rosyjską legendę – Slava Zaitseva. Zainteresowanie wzbudziła także inna wschodnia kolekcja przygotowana przez Roksolanię Bogutską.

Między pokazami widzowie mogli robić zakupy w strefie Showroom i Concept Store – ponad 120 stanowisk z ubraniami i akcesoriami.

Joanna Sposób, fot. http://www.fashionweek.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

569 More posts in Świat mody category
Recommended for you
Streetwear – czego już nie nosimy?

Jak głosi klasyk - moda przemija, styl pozostaje. Dzisiaj coś o modzie. Albo raczej anty-modzie?...