„Piłsudski” – jest oficjalny zwiastun (Wideo)

Premierę filmu Michała Rosy “Piłsudski” zaplanowano na 13 września. W internecie zadebiutował właśnie zwiastun obrazu zapowiadanego jako “opowieść o Marszałku, jakiego nie znamy, i walce o niepodległość, która nie miała prawa się udać”.

Fabuła filmu “Piłsudski” Michała Rosy koncentruje się na fragmencie życia przyszłego Naczelnika Państwa – od jego ucieczki z rosyjskiego szpitala psychiatrycznego w roku 1901 r. aż po wymarsz Pierwszej Kompanii Kadrowej w sierpniu 1914 r. W epilogu zobaczymy też trzy sceny z roku 1918.

W filmie “Piłsudski” w tytułowej roli występuje Borys Szyc, a obok niego na ekranie zobaczymy m.in. Magdaleną Boczarską, Marię Dębską, Józefa Pawłowskiego i Jana Marczewskiego. Reżyserem i scenarzystą jest Michał Rosa.

“Był to niezwykle silny, charyzmatyczny człowiek”

“W filmie poznajemy Piłsudskiego, kiedy w szpitalu psychiatrycznym udaje szaleńca, aby uniknąć więzienia. Jest na skraju życia i śmierci, głoduje. Tak długo udawał wariata, że prawie się nim stał. W ucieczce pomagają mu przyjaciele. Mimo przeciwieństw losu, własnych ograniczeń jest zdeterminowany, by osiągnąć swój jedyny i najważniejszy cel: przywrócić Polskę na mapę Europy. Był to niezwykle silny, charyzmatyczny człowiek, niepozbawiony jednak ludzkich słabości i wad.” – mówi o swoim bohaterze Borys Szyc, odtwórca głównej roli.

Reżyseria: Michał Rosa

Scenariusz: Michał Rosa

Zdjęcia: Piotr Śliskowski

Muzyka: Stefan Wesołowski

Montaż: Rafał Listopad

Dźwięk: Piotr Domaradzki, Marcin Jachyra

Scenografia: Ryszard Melliwa, Łukasz Trzciński

Specjalnie do filmu Ørganek i O.S.T.R napisali piosenkę “To nie miało prawa się stać”.

W rolach głównych: Borys Szyc (Józef Piłsudski), Magdalena Boczarska (Maria Piłsudska), Jan Marczewski (Walery Sławek), Maria Dębska (Aleksandra Szczerbińska), Józef Pawłowski (Aleksander Sulkiewicz), Tomasz Schuchardt (Aleksander Prystor), Kamil Szeptycki (Kazimierz Sosnowski), Eliza Rycembel (Wanda Juszkiewiczówna), Marcin Hycnar (Witold Jodko-Narkiewicz).

Zobacz również:

Ewa Farna padła ofiarą hakera

Źródło: Filmweb / Fot. instagram.com/borys.szyc

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

617 More posts in Film i Teatr category
Recommended for you
“Proceder” podbija polskie kina

"Proceder" - Tomasza Węgrzyna, jest wielkim przebojem polskiego kina. Film o zmarłym Chadzie, w polskich...