Meksyk: tłum kobiet rozniósł komisariat, mściły się za gwałt na nastolatce dokonany przez policjantów

Sprawa dotyczy 17-latki, która twierdzi, że na początku sierpnia trzech policjantów zgwałciło ją w radiowozie w dzielnicy Azcapotzalco na północy stolicy Meksyku.

Do zdarzenia doszło 3 sierpnia w Azcapotzalco, północnej dzielnicy miasta. Dziewczyna została porwana przez policjantów sprzed nocnego klubu i zgwałcona w radiowozie.

Wczorajsze manifestacje przeniosły się m.in. pod główny komisariat policji i sekratariatu bezpieczeństwa, gdzie kobiety wykrzykiwały antypolicyjne hasła. Na ścianach budynku malowały graffiti i wypisywały obraźliwe dla funkcjonariuszy napisy. Wyszedł do nich eskortowany przez trzech ochroniarzy szef policji, Jesús Orta Martínez. Został obrzucony różowym brokatem.

Później kobiety próbowały dostać się do siedziby prokuratora generalnego, ale nie zostały wpuszczone. Drzwi zostały przed nimi zamknięte i zablokowane przez ochroniarzy. Jak informuje El Universal protestujące użyły jednak kamieni, aby rozbić szklane drzwi, po czym weszły do biura i zaczęły je niszczyć. Na ulicę wyrzucono kilka komputerów, zniszczono też meble i kamery bezpieczeństwa.

Burmistrz miasta Meksyk – Claudia Sheinbaum określiła protest jako “prowokację”.

– Chcieli, aby rząd zareagował przemocą. Ale my tego nie zrobimy – zapewniła.

 – Policja dokona przeglądu materiału z kamer bezpieczeństwa, by zidentyfikować osoby odpowiedzialne za przemoc w siedzibie prokuratora – zakończyła.

W mediach społecznościowych szybko pojawiły się komentarze, że prawdopodobnie protestujące kobiety zostaną ukarane znacznie szybciej i surowiej niż gwałciciele.

Zobacz również:

Ewa Farna padła ofiarą hakera

Źródło: Donald.pl / Fot. twitter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5204 More posts in Newsy category
Recommended for you
sołdek gdansk
Tu żyje się najlepiej. Gdańsk, Gdynia i Sopot w czołówkach rankingów dobrych miejsc do życia

W opublikowanym właśnie raporcie LivCom Awards Gdynia zajęła trzecie miejsce na świecie spośród miast najlepszych...