Ojciec Chrzestny powróci na ekrany kin!

Ojciec Chrzestny, słynna powieść Mario Puzo doczeka się kolejnej ekranizacji. We wtorek studio Paramount Pictures zapowiedziało remake wydanego w 1972 roku filmu. Rolę Vito Corleone zagra Johnny Depp.


drafthouse.com

 

W informacji prasowej Paramount Pictures wyjawiło, że planowali remake Ojca Chrzestnego od 2002 roku, nie byli w stanie jednak znaleźć aktora, który mógłby zastąpić Marlona Brando w głównej roli. Francis Ford Copola, reżyser zarówno oryginału jak i remake’u powiedział: „W stosunku do filmów tak popularnych i wpływowych jak Ojciec Chrzestny, istnieje w Hollywood niepisane prawo, według którego musisz przedstawić je ponownie młodszemu pokoleniu. Ten projekt był w planach od prawie piętnastu lat. Chciałem już dać sobie z nim spokój, kiedy w 2010 zobaczyłem w kinie Turystę. Energiczna gra akotrska Johnny’ego Deppa sprawiła, że zechciałem ujrzeć go w roli Vito Corleone. Minęło pięć lat i produkcja filmu już się rozpoczęła, spodziewamy się premiery w 2016 roku. Depp radzi sobie niesamowicie ze swoją rolą i naprawdę dobrze się z nim pracuje!”.

 

Fabuła filmu będzie się pokrywać z fabułą pierwowzoru, jednak większość scen zostanie napisana od nowa. Copola dodaje: „Wielu moich współpracowników chciałoby z lenistwa nagrać Ojca Chrzestnego scena po scenie według tego samego scenariusza. Ja jednak nie mam zamiaru wyruszać w tę podróż, nie odświeżając filmu i jego fabuły. Akcja remake’u nie będzie się toczyła w roku 1940, a w 2016, co oczywiście wywoła pewne różnice, związane z epoką. Myślę, że zarówno fani Ojca Chrzestnego, jak i nowi widzowie pokochają ostateczny efekt”.

 

Nowy Ojciec Chrzestny jest zaplanowany jako trylogia, a dwa kolejne filmy zostały zapowiedziane na rok 2018 i 2020.


_________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszegosklepu internetowego


ZOSTAW ODPOWIEDŹ