Petycja do prezydenta w sprawie ułaskawienia Bonusa RPK

Bonus RPK od od blisko trzech tygodni przebywa za kratami. Raper ma do odbycia karę pięciu i pół roku pozbawienia wolności za rzekomy handel narkotykami. Mimo przebywania w zamknięciu artysta cały czas walczy o uniewinnienie. Jego znajomi uruchomili także petycję skierowaną do Andrzeja Dudy o ułaskawienie.

Artysta od wielu miesięcy mówił o nieprawidłowościach w jego sprawie i deklarował, że jest niewinny. Raper nadal liczy na kasację wyroku w Sądzie Najwyższym lub na ułaskawienie go przez prezydenta. Tę drugą drogę wspierają internauci, którzy podpisują się pod petycją o skorzystanie z prawa łaski przez Andrzeja Dudę:

– My przyjaciele, fani, znajomi oraz ludzie, którym nieobojętny jest los człowieka skrzywdzonego przez zjawisko, jakim jest instytucja tzw. „małego świadka koronnego”, która w każdym okresie wolnej Polski, w celu osiągnięcia jak największych korzyści zwłaszcza statystycznych, pomimo mnóstwa błędów i niedomówień wykorzystywana jest często wobec ludzi bez żadnych dowodów, a jedynie w wyniku budzących wątpliwości zeznań osób będących aktywnymi przestępcami, a często recydywistami.

Apelujemy do Pana Andrzeja Dudy-Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, o ułaskawienie osoby Oliwiera Roszczyka, znanego pod pseudonimem artystycznym jako Bonus RPK o warunkowe zawieszenie kary pozbawienia wolności i umożliwienie mu pozostania w warunkach wolnościowych przy rodzinieczytamy w petycji, którą podpisało już ponad cztery tysiące osób (stan na sobotę, na 11:00).

Petycję można podpisać na stronie naszademokracja.pl.

Od samego początku sprawą Bonusa zainteresowany jest Ten Typ Mes, który pojawiał się nawet na salach sądowych. Zachęca on teraz swoich fanów do podpisania petycji w sprawie ułaskawienia. – Może i prezydent siłą rozpędu podpisze. – napisał raper na Instagramie.

Zapraszamy do polubienia naszej strony na Facebooku.

Zobacz również:

Źródło: CGM / Fot. instagram

2 KOMENTARZE

  1. Lewactwo murem za bonusem :)w pewnym sensie to ich apostoł od narkomani, hulania, rozpijania, niszczenia kultury i narodu .Podobnych apostołów mamy więcej. typy ,doda owsiak, nergal i polsko języczne media na usługach obcych wrogich kapitałów.Pozdrawiam wszystkich wolnych prawych Ludzi. Szczególnie rodziny które cierpią przez Medialnych popaprańców .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ