Odzież i gadżety z narodowymi symbolami znikną ze sklepów?

Moda na patriotyczną odzież sprawiła, że w sklepach zaczęły pojawiać się kontrowersyjne i gadżety z narodowymi symbolami i agresywnymi hasłami. Gdy na kijach baseballowych pojawił się wizerunek Małego Powstańca z napisem 44’, rząd postanowił interweniować.

patriotyczna odziez zniknie

Politycy uznali, że polskie symbole są nadużywane i przyczyniają się do promowania wartości niezgodnych oficjalnymi. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji postanowiło prawnie ograniczyć używania narodowych symboli.

– Działalność handlowa w tym przypadku przyjmuje formy daleko odbiegające od zasad godnego upamiętniania tych symboli . Dlatego też pod rozwagę poddaję zasadność dokonania zmian ustawowych w tym zakresie, aby ochroną oraz czcią i szacunkiem objęte mogły być również inne symbole związane z Powstaniem Warszawskim i Powstańcami Warszawskimi, czy też w szerszym ujęciu – napisał do Zbigniewa Ziobro wiceszef MSWiA, Jarosław Zieliński.

Miejmy nadzieję, że minister Ziobro potraktuje tę sprawę poważnie.

_____________                                                  

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ