Parafina kosmetyczna na dłonie i paznokcie – właściwości

Pomimo, iż na rynku kosmetycznym pojawiło się wiele różnorodnych zabiegów na dłonie i paznokcie, parafina nadal cieszy się niemałą popularnością. Ta naturalna substancja powiada wiele właściwości odżywczych dla skóry i paznokci. Dlaczego warto stosować parafinę?

Działanie parafiny

Parafina działa w dwojaki sposób: po pierwsze dzięki właściwości przetrzymywania ciepła sprawia, że pokryte nią dłonie długo utrzymują ciepło, po drugie tworzy na skórze swoisty film ochronny, który przeciwdziała utracie wody. Parafina ma właściwości przewodnictwa ciepła, dlatego jest stosowana również jako zabieg fizjoterapeutyczny na bolące stawy. Przydatna jest również w rwie kulszowej. W kosmetyce ma szerokie zastosowanie, również w produkcji kosmetyków. Parafina nie tylko długo utrzymuje ciepło, ale również zwiększa krążenie krwi. Dzięki temu składniki odżywcze szybciej są wchłaniane do skóry i dzięki temu lepiej i dogłębniej działają one na skórę. Parafina dzięki ciepłu rozszerza też pory, przez co nie tylko sprawia, że wchłaniają się lepiej składniki odżywcze, ale także skóra szybciej oczyszcza się i wydala zbędne i toksyczne substancje. Podobnie jak sauna, choć dodatkowo parafina działa ochronnie na skórę. Parafina działa także wygładzająco i napinająco na skórę, dzięki czemu wygląda ona świeżej i młodziej. Zatrzymuje ona także wodę, dzięki czemu skóra jest lepiej nawilżona i gładsza.

Zalety parafiny

Jest delikatna nawet dla wrażliwej skóry

Parafina ma delikatne działanie na skórę, dzięki czemu nadaje się nawet dla skóry wrażliwej. Parafinę mogą stosować nawet osoby ze skórą atopową, suchą i podrażnioną. Idealnie nada się dla skóry, która cierpi w wyniku przesuszenia, jest chropowata i łuszcząca się. Parafina złagodzi także objawy przesuszenia i będzie przeciwdziałała dalszej utracie wody.

Jest niezwykle tania

Zabieg parafiny na dłonie jest tanim zabiegiem i bardzo skutecznym, wszystko można skompletować tutaj – https://evonails.pl/pielegnacja/parafiny-do-dloni.html. Jednorazowy zabieg wraz z peelingiem i maską to koszt około 40-50 zł. Można także z powodzeniem wykonywać go w domu. Wystarczy tylko kupić parafiniarkę i parafinę w stanie stałym. Dodatkowo przydadzą nam się rękawiczki bawełniane oraz maska do dłoni bądź bardzo tłusty krem. Zabieg jest dość tani w porównaniu z innymi zabiegami wygładzającymi dla skóry dłoni.

Zabieg można wykonać już od 30 zł. Jest to cena za peeling oczyszczający skórę oraz maseczkę, jaką nakłada się przed włożeniem dłoni do parafiniarki. Samo urządzenie nie jest drogie i również w powodzeniem można ją kupić i używać w zaciszu domowym. Cena parafiniarek zaczyna się już od 50 zł, a cena stałej parafiny to koszt około 20 zł. Taka parafina wystarcza na co najmniej 4 zabiegi.

Zabieg z użyciem parafiny jest przyjemny

Zabieg parafiny jest bardzo przyjemny, zwłaszcza kiedy cierpimy z powodu zimnych dłoni. Podczas zabiegu możemy się zrelaksować i wyciszyć. Po okryciu dłoni ciepłym kocem, reszta ciała również powinna być nakryta czymś ciepłym, co zapewni komfort i będzie przeciwdziałało nadmiernemu zmniejszeniu ciepłoty ciała. Zabieg trwa około 20-30 minut i jest bardzo relaksujący. Odpoczynek z parafiną pod kocem to idealny sposób na zadbanie o siebie w trakcie zimy.

Można ją często stosować

Parafina jest zabiegiem nieinwazyjny, dlatego może być często powtarzana. Można wykonywać ją nawet 3 razy w tygodniu, w zależności od potrzeb naszej skóry.

Zabieg jest ogólnodostępny

Ponieważ jak wiemy parafiniarka kosztuje niewiele, wiele salonów kosmetycznych posiada ją w swoim wyposażeniu jako podstawowy sprzęt. Praktycznie w każdym salonie kosmetycznym możemy skorzystać z tego zabiegu.

Pomaga w walce z bólem stawów

Parafina pomaga nie tylko naszej skórze. Nada się idealnie dla osób, które cierpią z powodu bólów stawów. Ciepło rozluźnia mięśnie i koi ból. Polecana jest dla osób zmagających się z artretyzmem.

Wzmacnia paznokcie

Parafina nie tylko chroni skórę, ale dzięki absorpcji ciepła pomaga w zapobieganiu łamliwości paznokci. Dzięki ciepłu składniki odżywcze zawarte w maskach lepiej wchłaniają się, również w płytkę paznokcia.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

281 More posts in Pielęgnacja category
Recommended for you
Tamara Arciuch pokazała swoje zdjęcie po zabiegu odmładzającym
Tamara Arciuch pokazała swoje zdjęcie po zabiegu odmładzającym! Jest różnica? 

Tamara Arciuch zdecydowała się na zabieg odmładzający laserem frakcyjnym. Aktorka pokazała na Instagramie efekty wizyty...