Otwarto pub dla fanów Harry’ego Pottera

Od ukazania się w Polsce ostatniego tomu serii książek o przygodach młodego czarodzieja minęło siedem lat. Pomimo tego, słuch o Harrym Potterze nie zaginął, postać literacka wciąż budzi mnóstwo emocji. Niedawno jej fani dowiedzieli się, że latem następnego roku w London’s Palace Theatre zostanie wystawiona sztuka „Harry Potter and the Cursed Child”. Będzie ona dotyczyć okresu z pierwszych lat życia bohatera, zanim trafił on do Hogwartu. To nie jedyna dobra wiadomość. W Toronto powstał pub dla miłośników Harry’ego.

Fot. pixabay.com

The Lockhart to dla osoby, która nie miała styczności ze światem czarodziejów, przedstawionym w powieści Joanne Kathleen Rowling, zwyczajna nazwa. Jednak każdy, kto trzymał w dłoni drugi tom serii przygód o Harrym Potterze, domyśli się, że nie jest ona przypadkowa.  The Lockhart to pub, który przeniesie każdego bywalca w dobrze mu znaną z książek rzeczywistość. To ciekawe, że za nazwę lokalu posłużyło nazwisko bohatera o dość niechlubnej sławie. Gilderoy Lockhart przez rok był w Hogwarcie nauczycielem obrony przed czarną magią. Pisał także autobiograficzne dzieła, w których opisywał swoje niezwykłe dokonania. Na końcu okazało się jednak, że był on zwykłym kłamcą i tchórzem. Nie da się jednak zaprzeczyć, że to postać niezwykle komiczna i zapadająca w pamięć.

Fot. pixabay.com

Odwiedzający będą mogli napić się w pubie drinków „Ludo’s Debt” czy „The Shackleblot”. Ich nazwy nawiązują do literackich bohaterów, chodzą również pogłoski, że w menu pojawi się kremowe piwo. Wśród dekoracji, odnoszących się do powieści napisanych przez Rowling, znajdzie się m. in. patronus głównego bohatera oraz neonowy napis na ścianie – „All was well”. Ci, którzy doskonale znają serię, od razu zorientują się, że jest to cytat wieńczący cały cykl, dla pozostałych będzie po prostu nic nieznaczącym, miłym elementem.

Matt Rocks i Paris Xerx to właściciele pubu. Zapowiadają, że ich goście mogą liczyć na wiele imprez tematycznych. Termin najbliższej to Halloween. Kto wie, być może za kilka lat doczekamy się podobnego pubu w Polsce. Właścicielom gratulujemy pomysłowości i życzymy sukcesów.


Źródło: www.kawerna.pl

 

__________________

Zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu internetowego.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ