Oświadczenie papieża Franciszka ws. małżeństw homoseksualnych

Papież Franciszek zajął stanowisko w sprawie małżeństw homoseksualnych. Uwielbiany przez lewicę hierarcha Kościoła powiedział, co myśli na ten temat. Nie każdy będzie zadowolony.

Papież Franciszek, znany jest ze swoich dość postępowych jak na Kościół Katolicki poglądów, kolejny raz odniósł się do tematu wprowadzenia małżeństw homoseksualnych. Papież jest postacią bardzo szanowaną w środowiskach lewicowych. Uważa się go za światełko w tunelu, jeżeli chodzi o reformę Kościoła. 

Papież Franciszek wydał pilne oświadczenie o małżeństwach homoseksualnych 

Papież Franciszek już wcześniej poruszał temat małżeństw jednopłciowych. Środowiska LGBT, w tym tzw. tęczowi chrześcijanie,wiązali wielkie nadzieje z argentyńskim papieżem i wierzyli w to, że jest on postacią, która może coś wreszcie zmienić w Kościele Katolickim.

Jest on bowiem autorem słynnego przemówienia dotyczącego osób homoseksualnych, które uznawane jest za przełomowe. Papież wypowiedział wtedy zdanie „Kim jestem, żeby osądzać?„. Słowa te odbiły się szerokim echem w środowiskach katolickich na całym świecie. Konserwatyści krytykowali papieża i twierdzili, że przesadził. 

https://www.instagram.com/p/BxxXSoiHZBM/

Papież wydaje ważne oświadczenie

Papież Franciszek w wywiadzie dla „L’Osservatore Romano” zdradził, że jeżeli chodzi o ten temat, to jej zdecydowanie po stronie konserwatywnej. Duchowny powiedział, że jest przeciwny wprowadzeniu małżeństw homoseksualnych. Uważa, że samo używanie określenia „małżeństwo” jest swojego rodzaju niespójnością. Według wykładni Kościoła Katolickiego, sakrament małżeństwa może zostać zawarty jedynie przez kobietę i mężczyznę. Stosowanie tego słowa w kontekście związków jednopłciowych jest wbrew doktrynie. 

W swojej wypowiedzi dla prasy papież poruszył także temat ostatniego skandalu pedofilskiego, który miał miejsce w Chile.

– Przede wszystkim w czasie podróży do Chile zdałem sobie sprawę z tego, że informacje, jakie miałem, nie pokrywały się z tym, co widziałem – powiedział.

Franciszek wysłał do Chile swojego przedstawiciela w postaci Charlesa Scicluny, który miał przeprowadzić dochodzenie. W wyniku tego śledztwa cały chilijski episkopat został zdymisjonowany. 

Środowiska LGBT mogą być zawiedzione postawą papieża Franciszka w sprawie wprowadzenia małżeństw homoseksualnych. Z pewnością miały nadzieję, że przywódca Kościoła stanie po ich stronie, skoro określany jest jako najbardziej liberalny biskup Rzymu w historii.

Zobacz również:

Źródło: wp

ZOSTAW ODPOWIEDŹ