Orlen Warsaw Marathon

ultramaraton-dyscyplina-dla-prawdziwych-twardzieli-cz-iiJuż w najbliższą niedzielę – 21 kwietnia – startuje Orlen Warsaw Marathon. To wielkie wydarzenie dla miłośników sportu. Dokładny dystans trasy wynosi 42,195 kilometrów.

Orlen Warsaw Marathon to także 83. Mistrzostwa Polski w Maratonie Mężczyzn. Zgłoszenia są przyjmowane do 20 kwietnia. W maratonie udział może wziąć każda osoba, która w dniu imprezy ukończyła 18 rok życia i wniosła opłatę wpisową (osoby powyżej 70 lat oraz niepełnosprawni są zwolnieni z opłaty).

Zawodnicy wystartują równo o godzinie 9:30 na ulicy Wybrzeże Szczecińskie. W czasie biegu każdy uczestnik ma możliwość odtwarzania własnej muzyki, która będzie mu towarzyszyła w czasie biegu. Dodatkowo istnieje opcja korzystania z „audio trenera” w formacie mp3, który zawiera trasy, wskazówki i ważne informacje podczas biegu.

Zwycięzca maratonu może liczyć na nagrodę w wysokości 120 tysięcy złotych, a pierwsze 1000 osób na mecie otrzyma bony o wartości 100 zł na paliwo do wykorzystania na stacjach Orlen.

Osoby, które jeszcze nie czują się gotowe do wzięcia udziału w maratonie, mogą zmierzyć się z biegiem na trasie 10 kilometrów. Zawodnicy startują tego samego dnia, o godzinie 9:40. Pierwsze 20 osób na mecie w kategorii kobiet i mężczyzn otrzyma nagrody pieniężne, natomiast zwycięzca biegu na 10 kilometrów otrzyma 6 tysięcy złotych. Dodatkowo, każdy uczestnik maratonu oraz biegu na 10 kilometrów może wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania jest nowy Mercedes CLA.marszobieg-czyli-metoda-galloway-a

Podczas imprezy odbędzie się także charytatywny marszobieg na dystans 3,3 kilometra – „BiegamBoLubię POMAGAM”. Odbędzie się on 20 kwietnia (sobota) o godzinie 18:00 na Stadionie Narodowym. Może w nim wystartować każdy, ponieważ liczy się ilość uczestników. Wezmą w nim udział także sportowcy, artyści oraz władze miasta. Za każdą osobę na mecie PKN Orlen przeznaczy 10 zł na cele charytatywne.

Po zakończeniu marszobiegu będzie miało miejsce oficjalne otwarcie Orlen Warsaw Marathon. Wzdłuż trasy biegu będą zorganizowane strefy kibicowania oraz strefy dla publiczności. Do udziału w imprezie zadeklarował się m.in. Adam Małysz, Marcin Dorociński i Justyna Kowalczyk.

Wielkie emocje i wspaniała sportowa zabawa już w najbliższy weekend!

Joanna Łuszczykiewicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ