Okres depresyjny czas start. Jak go uniknąć?

A więc stało się. Okres „Basen, Flirtini, szorty, bikini”, uważam za oficjalnie zamknięty. Natomiast okres na za duże bluzy swojego faceta i grube, absolutnie nie seksowne skary uważam za rozpoczęty. Media tak bardzo ostrzegały przed zmianą pogody i rzeczywiście mieli rację. Piękne lato przeistoczyło się, niestety nie w równie piękną, polską, złotą jesień, a wietrzną i deszczową jesień. Przywołuję to na myśl krótkie dnie i dłuuugie, ciemne wieczory. W końcu jesień nie bez powodu kojarzy się z sezonową depresją! Ale, że nikomu jej nie życzę dziś przywołuje letni uśmiech na twarzy i dzielę się swoimi pomysłami jak ustrzec się przed jesienną deprechą.

 

1. Myśl pozytywnie.

Po pierwsze nie nastrajaj się negatywnie na tą całą jesień. Pomyśl, że i ona ma swoje plusy. Jasne, każdemu żal minionego lata i długich, słonecznych, beztroskich dni. Aczkolwiek jesień to pretekst do innych rzeczy niż letnie kąpiele, biwakowanie, ogniska, aczkolwiek równie fajnych!

2. Wybierz się na spacer i doceń uroki jesieni.

Jesień może być urokliwa. Wystarczy, że w słoneczny dzień wybierzesz się do pobliskiego lasu bądź parku – złote liście w towarzystwie złotego zachodzącego słońca – zrób piękne ujęcia i ozdób nimi swojego Insta.

3. Udaj się na weekendowy trip.

Latem ciągnie nas tam gdzie jest woda i plaża. Teraz wreszcie nie będzie szkoda słonecznych dni na zwiedzanie betonowej dżungli. Odwiedź najciekawsze europejskie miasta – Paryż, Londyn, Amsterdam. W szczególności, że rezerwując lot wcześniej można polecieć za śmieszne pieniądze. Warto również porozglądać się za mniej popularnymi miejscówkami i odkryć coś zupełnie nowego.

4. Zwolnij i znajdź czas dla siebie.

Długie wieczory sprzyjają filmowym maratonom – wreszcie będziesz mieć czas by nadrobić serial, który chciałaś obejrzeć od dawna, ale jakoś szkoda było czasu. Idę o zakład, że na twojej półce przy łóżku, tak jak i mojej, czeka na ciebie sterta książek, które również odkładałaś na potem. Może teraz jest potem? Dobrą alternatywą będzie także wyjście do kina. Jesień to zdecydowanie sezon filmowy a więc czekam na ciekawe premiery i nowości.

5. Uzupełnij jesienną garderobę.

Nie od dziś wiadomo, że zakupy są najlepszym antydepresantem, a nowy sezon to najlepszy pretekst do tego by na nie wyskoczyć. Weź przyjaciółkę i ruszajcie.

6. Nie marudź!

Parcie na fit lifestyle zawsze trochę wycisza się po wakacyjnym sezonie. Teraz to co zbędne możesz ukryć pod rzeczami typu oversize. Jednak…

7. Nie zapominaj o dbaniu o siebie!

Nawet jesienną porą warto zadbać o aktywność fizyczną. Wyjdź naprzeciw pogodzie i zrób trening na świeżym powietrzu. Sama popatrz – poranny jogging dużo lepiej sprawdzi się przy rześkim, jesiennym powietrzu, niż przy 25 stopniach na plusie, w górę. Polecam.

8. Idź na basen.

Jeżeli jesteś ciepłolubna, jak ja, i uwielbiasz wszystko co z latem związane – wodę, bikini, piasek – przywołaj lato na miarę możliwości, czyli – udaj się do aquaparku! Bombelki, jacuzzi czy sauna – relaks murowany. Do tego kilka długości na basenie sportowym – figura również gwarantowana. Przyjemne z pożytecznym!

9. Poświęć więcej czasu rodzinie i przyjaciołom.

Jesień to idealny pretekst do tego. Przed nami między innymi Halloween, Wszystkich Świętych czy Dzień Niepodległości. Są to dni wolne od pracy, spędźmy je więc w rodzinnym gronie. Gdy na dworze wieje chłodem, przy rodzinnym ognisku jest najcieplej. 

10. Przyrządź stricte jesienne potrawy.

Nawet jak nie jesteś masterchefem – kiedy jak nie teraz! Jabłka lecą z drzew a więc pora na domowej roboty szarlotkę lub jabłecznik. Nie zapominajmy też o dyni – moją propozycją jest tarta dyniowa bądź rozgrzewająca fit zupa krem z dyni. 

11. Zadbaj także o przestrzeń wokół siebie.

Nie od dziś wiadomo, że to czym się otaczamy może mieć wpływ na nasz nastrój. Na jesienne wieczory najlepiej sprawdzi się lampka czerwonego wina i towarzystwo zapachowych świec. Doda to tym wieczorom niepowtarzalnego klimatu, w którym urządzić sobie możesz jesienne SPA, w towarzystwie najlepszej przyjaciółki i masy maseczek. Ponadto…

12. Zrób jesienne porządki! 

W czystej przestrzeni czysty umysł. Zrób porządek w okół siebie i ciesz się jesienną aurą! 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ