„Odwróceni-rewers” wystawa Z. Mackiewicza

Wielbiciele fotografii mogą się przygotowywać na kolejną interesującą wystawę, którą będziemy mogli oglądać od 29 października do 13 listopada w Starej Galerii ZPAF w Warszawie. Tym razem zostanie w niej zaprezentowany cykl portretowy „Odwróceni-rewers” autorstwa uznanego artysty – Zdzisława Mackiewicza.

Fot. Zdzisław Mackiewicz (materiały prasowe)Zdzisław Mackiewicz przyszedł na świat w Grudziądzu w 1961 r. Zajmuje się fotografią i grafiką. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt wystaw indywidualnych, m. in. w Poznaniu, Toruniu, Chojnicach czy Solcu Kujawskim. Za swoją twórczość był wielokrotnie nagrodzony. Mackiewicz ukończył studia na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Obecnie pracuje jako pedagog na tej uczelni oraz prowadzi Zakład Grafiki w pracowni Grafiki Multimedialnej.

Jego najnowsza wystawa nosi tytuł „Odwróceni-rewers”. Przedstawia ona odwrócone tyłem głowy ludzi i odnosi się do osób, które spotykamy w różnych miejscach: środkach komunikacji, na ulicy czy na sali. Nie widzimy ich twarzy. Mackiewiczowi w swoim najnowszym cyklu nie chodzi o samą identyfikację. Interesuje mnie, nie to, co fotografia przedstawia w naturalistyczny, materialny sposób, ale to, co można wydobyć z otoczenia dla potrzeb czystego obrazu i sensu jego konstrukcji z zachowaniem szacunku dla tego, co zapisała klisza lub matryca cyfrowa – podkreśla. (Źródło: materiały prasowe).

Fot. Zdzisław Mackiewicz (materiały prasowe)

Dopełnieniem cyklu „Odwróceni-rewers” jest komplet fotografii zatytułowany „Odwróceni-awers XZ”. Tym razem intencją autora było sportretowanie ludzi i odkrycie obszarów oraz zakątków duszy, które zazwyczaj staramy się ukryć przed innymi. Prace powstawały w latach 2014-2015.

Wernisaż wystawy odbędzie się 29 października o godz. 18:00 w Starej Galerii ZPAF przy placu Zamkowym 8 w Warszawie. 

Źródło: materiały prasowe

__________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.    

ZOSTAW ODPOWIEDŹ