Zbliża się festiwal w Opolu. Będą zmiany

Już 3 czerwca rozpocznie się 53. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Oprócz stałych punktów programu takich jak: „Debiuty”, „SuperPremiery” czy „SuperJedynki” jest też kilka nowości. Dodatkowy dzień festiwalu, koncert muzyki alternatywnej czy bezpłatna aplikacja mobilna do głosowania to tylko niektóre z nich.

źródło: www.tvp.info

3 czerwca, o godz. 20:30 festiwal otworzy koncert piosenek filmowych „Ta noc do innych jest niepodobna”. Zostaną na nim przypomniane utwory, cytaty i dialogi stworzone do polskich filmów, które stały się ponadczasowymi hitami. Wydarzenie poprowadzą Antoni Królikowski i Antoni Pawlicki, a kinowe przeboje wykonają m.in.: Kayah, Krzysztof Cugowski, Kasia Kowalska, Piotr Kupicha, Robert Gawliński czy Katarzyna Nosowska.

Tego samego dnia, podczas koncertu „Debiuty”  zaprezentują się debiutanci.  Ze 156 zgłoszeń komisja wybrała 11 artystów, którzy będą mogli wykonać swoje własne utwory. Jest to kolejna nowość na festiwalu ponieważ do tej pory debiutanci grali tylko covery. Prowadzącymi będą: Katarzyna Kołeczek i Maciej Musiał.

Sobotni wieczór rozpocznie się również o 20:30 konkursem „SuperPremiery”. 11 wykonawców zaprezentuje piosenki, które mogą stać się hitami lata. O główną nagrodę powalczą:  Kasia Wilk, Szymon Chodyniecki, Mateusz Mijal, Mesajah, Janusz Radek, Wilki, Varius Manx i Kasia Stankiewicz, Red Lips, Feel, Loka oraz Dominika Barabas.

Później odbędzie się koncert „SuperJedynek” z takimi gwiazdami jak: Pectus, Kombii, Stanisława Celińska, Marcelina, Sarsa, Michał Szpak, Kortez  czy Andrzej Piaseczny.

Zarówno podczas „SuperPremier” jak i „SuperJedynek” widzowie będą mogli głosować na swoich faworytów. W tym roku oprócz głosowania sms-owego będzie można również skorzystać z darmowej aplikacji mobilnej stworzonej specjalnie w tym celu. Z okazji 30-lecia Teleexpressu oba koncerty poprowadzą dziennikarze znani z tego programu: Beata Chmielowska-Olech, Marek Sierocki i Maciej Orłoś.

Trzeci dzień festiwalu to widowisko muzyczne Waldemara Malickiego i Filharmonii Dowcipu. Formacja w tym roku wybiera się w „Grand China Tour”, trasę koncertową po najbardziej prestiżowych scenach Chin. 5 czerwca o 20:30 będziemy mogli zobaczyć prapremierę.

Impreza zakończy się koncertem  „Grand Prix Publiczności – Złote Opole”. Poprowadzi go Artur Orzech a na scenie artyści zaprezentują zarówno wielkie klasyki polskiej piosenki jak i najnowsze przeboje. Usłyszymy: „Jesteś bohaterem” (Michał Szpak), „Nie daj się” (Doda), „Dziewczyna szamana” (Justyna Steczkowska), „Pokolenie” (KOMBII), „Orła cień” (Varius Manx i Kasia Stankiewicz), „Świat się pomylił” (Patrycja Markowska), „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena (Janusz Radek), „Chodź przytul przebacz” (Andrzej Piaseczny), „Niech żyje bal” (Maryla Rodowicz), „O krok” (PUSTKI), „Uciekaj moje serce” Seweryna Krajewskiego (Ania Dąbrowska), „Bałkanica” (PIERSI), „Zegarmistrz światła” (Tadeusz Woźniak), „Baśka” (WILKI), „Jesteś lekiem na całe zło” (Krystyna Prońko), „Dni, których nie znamy” Marka Grechuty (WIEKO), „Przeżyj to sam” (LOMBARD), „Lustra” ( Natalia Szroeder), „Zegar” (Edyta Bartosiewicz), „Wypijmy za błędy” (Ryszard Rynkowski), „Bądź gotowy dziś do drogi” (Halina Frąckowiak).

W tym roku na scenie nie zobaczymy kabaretów. Za to 6 czerwca, o 21:00 odbędzie się dodatkowy koncert „Scena alternatywna”.  Zaprezentują się mniej znani wykonawcy, zaproszeni przez TVP Kultura. Również tylko ten program będzie transmitował ten wieczór.

Pozostałe dni festiwalu będzie można obejrzeć w TVP1 i TVP Polonia. TVP Rozrywka wyemituje powtórki.

 __________________ 

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ