Odetnij się od sieci Jakub Szamałek

Odetnij się od sieci – wyjątkowa akcja Wydawnictwa W.A.B.

Wydawnictwo W.A.B. w ramach promocji nowego thrillera Jakuba Szamałka, „Kimkolwiek jesteś”, wraz z autorem zachęca do siedmiodniowego odłączenia się od internetu. Skąd taki pomysł? W filmie promocyjnym, udostępnionym na Facebooku wydawnictwa, Szamałek opowiada przed kamerą o tym, dlaczego powstała akcja: „odetnij się od sieci”.

Odetnij się od sieci Jakub Szamałek
Fot. Wydawnictwo W.A.B. Jakub Szamałek

Odetnij się od sieci 

Jakub Szamałek zachęca do odłączenia się od sieci na siedem dni, a po tym czasie należy opisać swoje wrażenia. Jak żyło się nam bez internetu? Czy było trudno? Czy i co zmieniło to w naszym życiu? 

Jeśli zastanawiacie się po co to robić, to pod koniec tego krótkiego filmu autor informuje, że na zachętę do tego tygodniowego detoksu wydawnictwo oferuje nagrodę dla wytrwałych. I to nie byle jaką, bowiem do zgarnięcia jest… 168 książek. Tak, s t o  s z e ś ć d z i e s i ą t  o s i e m książek!

Takie „małe pakieciki” do zasilenia swoich prywatnych bibliotecznych zbiorów mogą zgarnąć aż trzy osoby. 

Zadanie wydaje się trudne, bo przecież kto się odłączy na cały tydzień od internetu? Okazuje się jednak, że regulamin konkursu wymaga, aby uczestnik w trakcie jego trwania nie korzystał z zasobów sieci przez siedem dni, ale nie muszą one następować po sobie. Czyli krótko mówiąc: dni offline wybieramy sobie sami.

Konkurs odbywa się od dnia 12 listopada 2019 do 8 grudnia 2019. W celu wzięcia udziału w konkursie należy do dnia 8 grudnia 2019 (do godziny 23:59) wysłać pod adres mailowy (wskazany w regulaminie – przyp. red.) opis swojego doświadczenia z łącznie 7 dni (dni nie muszą następować po sobie, mogą to być wybrane weekendy) bez używania Internetu.

Jedyne, co musimy zrobić później, to wysłać interesujący opis tego doświadczenia na adres mailowy wskazany w regulaminie.

To co? Kto z Was podejmie wyzwanie?

Wszystkie szczegóły znajdują się tutaj.

Jakub Szamałek – powieściopisarz i scenarzysta CD Projekt Red. Autor serii thrillerów „Ukryta sieć”, których fabuła mocno związana jest z nowymi technologiami i zagrożeniami, jakie ze sobą niosą. 30 października ukazała się druga część cyklu, pt. „Kimkolwiek jesteś”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ