Nowa książka profesora Zimbardo

Nazwisko profesora Zimbardo znane jest każdemu, kto w swojej dotychczasowej karierze naukowej przebrnął przez choćby semestralny kurs psychologii lub socjologii. Tym razem, profesor nazywany „głosem i twarzą współczesnej psychologii”, wziął na warsztat problemy współczesnych mężczyzn. Na polski rynek weszła właśnie najnowsza książka Philipa Zimbardo – Gdzie ci mężczyźni?

Źródło: materiały prasowe

Każdy zna jakiegoś młodego mężczyznę, który rozpaczliwie zmaga się z własnym życiem. Może ma kłopoty z motywacją w szkole, może cierpi z powodu zaburzeń emocjonalnych, może nie radzi sobie w kontaktach z innymi, ma niewielu prawdziwych przyjaciół lub brakuje mu dziewczyny, albo uwikłał się w jakiś gang. Albo nawet siedzi w więzieniu. Może jest twoim synem bądź krewnym. A może chodzi o ciebie.

Philip Zimbardo i Nikita S. Coulombe dowodzą, że współcześni mężczyźni toną w psychologicznych, a przede wszystkim społecznych problemach. Gorzej odnajdują się na rynku pracy, coraz później udaje im się usamodzielnić i nie bez trudu przychodzi im stworzenie dojrzałej relacji w związku. Coraz częściej nasi bracia, koledzy lub życiowi partnerzy zatracają się w świecie gier komputerowych, dzięki którym udaje im się uciec od problemów realnego świata. W swojej nowej książce, profesor Zimbardo analizuje taki obraz rzeczywistości pod kątem zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych bodźców, które utrudniają prawidłowy rozwój mężczyzny. Sfeminizowany system edukacji, coraz większa liczba rozbitych rodzin oraz pokusy łatwiej stymulacji w wirtualnym świecie, to tylko niektóre aspekty poruszane w książce Gdzie ci mężczyźni?

Na szczęście, autorzy publikacji nie zostawiają nas bez iskry nadziei. Z najnowszej książki profesora Zimbardo dowiemy się, jak mężczyźni i ich otoczenie mogą przeciwdziałać i ostatecznie powstrzymać kryzys współczesnej męskości.  

Więcej informacji o książce znajdziecie na www.gdziecimezczyzni.pl oraz www.facebook.com/gdziecimezczyzni.zimbardo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ