Niestosowne komentarze po śmierci prezydenta Gdańska – śląski raper aresztowany

Po tragedii jaka miała miejsce w Gdańsku, w sieci grzmi od komentarzy. Poza wyrazami kondolencji i współczucia, są to także niestety, groźby i słowa mocno nieprzychylne – czasem nakłaniające do agresji. Tak być nie powinno. Kolejna osoba poniesie za to konsekwencje.

Deder – Kamil N. na co dzień pracuje w jednej ze śląskich kopalni, oraz nagrywa rap. Właśnie został on zatrzymany, pod zarzutami szerzenia nienawiści w Internecie. Ten 34-latek, po śmierci prezydenta Gdańska – Pawła Adamowicza, umieścił w sieci (na Facebooku), niestosowny komentarz: „Po waszemu Auf Wiedersehen Panie Prezydencie Adamowicz nikt nie powinien płakać za wami po.zdro. Polska bez Platformy i k*** niemieckich. Donald only you ty cwel…Jebany… brawo dla Pana. szkoda tylko że teraz stracisz wolność a nie powinieneś za ch… kara czeka każdego śmiecia który sprzedaje swój kraj lub miasto wiec spoczywaj w pokoju cioto”. 

Na co szybko zareagował Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Publikując u siebie na fanpage’u screen, ujawniający tą treść, oraz zdjęcie samego zainteresowanego. Jastrzębska Spółka Węglowa, gdzie pracował zatrzymany. zapowiedziała wszczęcie postępowania dyscyplinarnego, przeciwko niemu. Oficerowie z wydziału do walki z cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, również zainteresowali się oskarżonym. Policja wkroczyła do mieszkania Kamila N., które znajduje się w Knurowie. Zabezpieczony został telefon oraz komputer rapera. Teraz czeka na zarzuty.

Cieszymy się tak błyskawiczną reakcją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ