Natalia Kukulska krytykuje nową płytę z piosenkami Anny Jantar

Natalia Kukulska o stracie bliskich: „Śmierć jest blisko mnie, odkąd pamiętam”. Jak sobie z tym radzi?

Natalii Kukulskiej śmierć towarzyszy już od samego dzieciństwa. Mama piosenkarki zginęła w wypadku samolotowym, gdy dziewczynka miała cztery lata. Później zmarł jej tata, a rok temu ukochana babcia Halina. Artystka w tym czasie spodziewała się trzeciego dziecka. Jak gwiazda przeżywała odchodzenie najbliższych osób?

Natalia Kukulska o stracie bliskich: „Śmierć jest blisko mnie, odkąd pamiętam”

Natalia Kukulska nie ucieka od rozmów na temat śmierci. Piosenkarce śmierć towarzyszy od samego dzieciństwa. Jej mama, Anna Jantar, zginęła w wypadku samolotowym, gdy dziewczynka miała cztery lata.

Wczoraj minęła 37 rocznica katastrofy lotniczej, w której zginęła moja mama. Dziękuję Wam za wszystkie gesty i słowa pamięci. Moja mama nadal piękna i młoda… blisko, nie tylko w moim sercu.

Opublikowany przez Natalia Kukulska na 15 marca 2017

Trzydzieści lat później odszedł jej tata. Rok temu gwiazda żegnała ukochaną babcię Halinę Szmeterling, która przez wiele lat się nią opiekowała, a jednocześnie Kukulska witała nowe życie. Artystka spodziewała się trzeciego dziecka.

– Jedną ręką żegnałam, a drugą witałam. To był metafizyczny czas. Nie uciekam od rozmów o śmierci. Śmierć jest blisko mnie, odkąd pamiętam. Mama zginęła, kiedy miała 4 lata. Tata odszedł, gdy miałam 34. Byłam przy nim, kiedy przez niespełna dekadę walczył o zdrowie. Tak jak przy babci, która dożyła pięknego wieku – 92 lat. Zastanawiałam się wiele razy – co myśli człowiek, który czuje, że jego koniec jest blisko? Cały czas się łudzimy, że nas to nie dotyczy. Napisałam o tym piosenkę na poprzedniej płycie. „Bilet jest w jedną stronę, nie ma ulgowych miejsc. Tajemnicą jest cel” – mówiła Natalia Kukulska Karolinie Sulej w „Wysokich Obcasach Extra”.

Nie było mentalnej przestrzeni

Jednak śmierć jest trudnym tematem. Artystka zwraca uwagę, że potrzeba wolnego czasu, aby poukładać sobie trudne sprawy.  Rodzina, dzieci, sprawy zawodowe… to też często forma ucieczki przed swoimi emocjami.

„Do wielu rzeczy mojego taty nie zajrzałam jeszcze do tej pory, mimo że od jego śmierci minęło prawie siedem lat. Nie miałam na to mentalnej przestrzeni, wciąż się gdzieś spieszę, nagrywam, koncertuję. Może uciekałam od tego. Kolejne etapy życia, pamiątki zawodowe przechowuję w pudłach, licząc, że kiedy tam zajrzę, zrobię porządek, to sobie powspominam. Moja przyjaciółka zrobiła mi albumy ze zdjęciami – są tam fotografie z dzieciństwa, mojej mamy, taty, babci, z koncertów i tras”, zdradziła Natalia Kukulska.

—————————————————————————————————–

Źródło zdjęć: www.facebook.com/ Natalia Kukulska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1407 More posts in Gwiazdy category
Recommended for you
Adam Nawałka jest… Głąbem
Adam Nawałka jest… Głąbem? Kto tak nazwał trenera?

Polska reprezentacja nie popisała się w meczu z Senegalem. Krytykowani są nie tylko piłkarze, ale...