Najpiękniejsze lotnisko na świecie!

Wszystko za sprawą gigantycznego wodospadu w środku!

Mowa o lotnisku Jewel Changi w Singapurze, które jeszcze przed otwarciem zostało okrzyknięte najbardziej designerskim lotniskiem świata. W końcu projekt ten wart jest niemal dwa miliardy dolarów. Powierzchnia lotniska to ponad 135 tysięcy metrów kwadratowych. Znajdziemy tu ponad 280 sklepów oraz restauracji. Z czego mogą ucieszyć się wielbiciele produktów Nike, sneakerheadzi, oraz wielbiciele Pokemonów – na lotnisku ma się znaleźć jeden z największych (w południowo-wschodniej Azji) sklep marki Nike a także przestrzeń, która poświęcona będzie bohaterom serii o Pokemonach. Lotnisko ma aż dziesięć pięter.

Jednak sercem nowego lotniska ma być 40-metrowy wodospad. Co minutę wpływa do niego blisko 40 tysięcy litrów wody. Wodospad będzie zaliczony do największej na świecie konstrukcji tego typu, które mieszczą się we wnętrzu budynku. Gdyby atrakcji było mało – wieczorami na wodospadzie mają być wyświetlane specjalne iluminacje, którym towarzyszyć będą dźwięki, co razem stworzy niespotykany spektakl. Dodatkowo przestrzeń, która znajduje się dookoła wodospadu, to istna dżungla, w której znajdziemy aż ponad 120 gatunków różnych roślin. Między innymi gatunki charakterystyczne dla lokalnego krajobrazu i klimatu, a ponadto paprocie, czy drzewa oliwne, pochodzące z Hiszpanii.
Budowa nowoczesnego lotniska – Jewel Changi Airport rozpoczęła się już dawno, bo w roku 2014. Natomiast teraz odbywa się jego oficjalne oddanie i otwarcie. Port lotniczy w Singapurze, rocznie ma odwiedzić od 40 do 50 milionów ludzi. W to nie wątpimy.

W takich warunkach odprawa i czekanie na lot może być naprawdę atrakcyjne. Lecimy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

636 More posts in Bez kategorii category
Recommended for you
Sieciówka Forever 21 na skraju bankructwa

Czy właściciele ogłoszą upadłości marki? Sieciówka, która na rynku działa od 35 lat właśnie znalazła...