„Najgorszy Kucharz” nowym programem TVP2

Telewizyjna Dwójka wraz z Golden Media Polska pracuje nad nowym cotygodniowym programem rozrywkowym „Najgorszy kucharz”, który trafi do jesiennej ramówki stacji.

„Najgorszy kucharz” to polska wersja formatu „Worst Cooks” stworzonego przez All3media. Program w 2007 roku był emitowany w brytyjskim kanale BBC Two (pod tytułem „Kitchen Criminals”; powstała jedna edycja), a od 2010 realizowany jest przez amerykański Food Network (pod tytułem „Worst Cooks in America”; doczekał się tam już szesnastu edycji, a w sierpniu br. ruszy siedemnasta odsłona). Food Network w USA od 2016 roku emituje również „Worst Bakers in America”, czyli spin-off tego projektu z udziałem piekarzy.

https://www.youtube.com/watch?v=gQVjxRRyFjA

Uczestnikami „Worst Cooks” są wyłonione w castingach osoby, które cechują się słabymi umiejętnościami kulinarnymi. W trakcie trwania projektu uczą się oni gotowania od zawodowych kucharzy. Następnie uczestnicy rywalizują ze sobą w przygotowaniu jak najlepszych posiłków. Dla zwycięzcy przewidziana jest nagroda pieniężna.

Portal Wirtualnemedia.pl dowiedział się, że nad polską wersją show pracuje Telewizyjna Dwójka wraz z Golden Media Polska – liczący dwanaście odcinków cotygodniowy program ma być emitowany w jesiennej ramówce stacji. Na chwilę obecną jeszcze nie jest znane jego pasmo emisji.

https://www.facebook.com/TVP2pl/videos/357622028237543/

TVP2 startuje z castingami, w projekcie weźmie udział 16 uczestników

Publiczny nadawca właśnie rozpoczął poszukiwania pełnoletnich uczestników do projektu. Aby się zgłosić do programu, należy wysłać swoje zgłoszenie na adres kucharz@tvp.pl. Można również do „Najgorszego kucharza” zgłaszać swoich bliskich, np. żonę, teściową, czy przyjaciela. Casting potrwa do 20 sierpnia.

W pierwszym etapie castingów wybranych zostanie 80 osób, spośród których jury programu finalni wyłoni 16 uczestników biorących udział w polskiej wersji programu.

Zobacz również:

Źródło: WirtualneMedia / Fot. Facebook.com/Tvp2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ