Ekologiczna alternatywa dla drewna

pod do tekstuObecnie klienci doskolale zdają sobie sprawę z tego, że wybór podłogi musi być przemyślany nie tylko pod względem aranżacyjnym, ale także użytkowym. Podłoga musi być solidna, trwala i odporna na uszkodzenia, a przy tym komponować się z wnętrzem.

Jednym z nowatorskich rozwiązań są podłogi korkowe, wykonane z naturalnych i przyjaznych dla środowiska materiałów. Korek jako materiał stosowany do wykończenia wnętrz jest w Polsce wykorzystywany dopiero od niedawna, jednak dzięki swojej wielofunkcyjności szybko zdobył popularność.

Z korka produkuje się m.in. płytki, boazerie, panele i parkiety. Ze względu na swoją uniwersalność, materiał świetnie sprawdza się jako wykładzina podłogowa. Doskonale zastępuje dotychczas stosowane i sprawdzone materiały. Zdaje egzamin zarówno w pokojach gościnnych, sypialniach, kuchniach i łazienkach.

Produkty korkowe doceniane są za trwałość i jakość wykonania. Podłogi cechują się zarówno wysoką odpornością na zniszczenia mechaniczne jak i odkształcenia. Materiał mimo upływu lat nie traci swoich właściwości. Cichy i ciepły w dotyku nadaje się do wszystkich pomieszczeń w domu. Odporny na wilgoć sprawdzi się również w kuchni i łazience. To tworzywo niemal bez wad. Jest produktem naturalnym o właściwościach, którym mnie dorówna żaden inny materiał. W swojej strukturze zawiera 50% objętości powietrza, co nadaje korkowi jego nadzwyczajną sprężystość. Odgnieciony, szybko wraca do pierwotnego kształtu. Elastyczność podłogi służy zdrowiu domowników, ponieważ lekko ugina się pod stopami, co sprzyja naszym kręgosłupom. Posiada rownież własciwości hipoalergiczne, gdyż nie pochłania kurzu.

Produkty o ciekawej strukturze i niebanalnym wyglądzie przyciągają klientów, a dzięki szerokiemu asortymentowi podłogi korkowe cieszą się coraz większą popularnością. Płytki o różnych barwach i wzorach stwarzają praktycznie nieograniczone możliwości w zakresie komponowania powierzchni podłogi. Z pewnością każdy klient wybierze najbardziej odpowiedni dla siebie typ.

Beata Mironow

ZOSTAW ODPOWIEDŹ