Najczęściej występujące problemy skórne wśród Polek

Sucha skóra, przebarwienia, wysypka – kobiety niestety stosunkowo często zmagają się  z uporczywymi problemami skórnymi. Marka CD sprawdziła, na co najczęściej skarżą się Polki i w jaki sposób radzą sobie w tych trudnych, nieprzyjemnych sytuacjach.

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez markę kosmetyczną CD tylko 8,2% ankietowanych Polek przyznaje, że dotychczas nie dotknęły ich jakiekolwiek problemy skórne. Jest to jednak stosunkowo mała grupa, której znacząca większość pań może jedynie pozazdrościć. Oto lista 6 najbardziej powszechnych kłopotów ze skórą, z którymi każdego dnia zmagają się setki tysięcy Polek.

  1. 1.Sucha skóra – popularna dolegliwość skóry. Skarży się na nią  60,1% ankietowanych, w tym aż nieco ponad 61% kobiet do 29. roku życia i po 46. roku życia. Występuje ona najczęściej jako skutek niedoboru składników nawilżających oraz lipidów ochronnych skóry. Często spowodowane jest to niską wilgotnością otoczenia np. zimą, czy zbyt głębokim oczyszczaniem. Najlepszym i najskuteczniejszym sposobem na walkę z suchością skóry jest regularne stosowanie kremów głęboko nawilżających. Aby zwiększyć efekt, warto podczas kąpieli wybrać żel CD, który za sprawą naturalnych składników i delikatniej formuły, odpowiednio nawilży i zrelaksuje ciało przed późniejszym nakremowaniem.
  2. 2.Swędzenie to również jeden z częstych objawów występujących u pań (42,6%). Szczególnie skarżą się na niego kobiety po 46. roku życia – 45,4%. Ten problem dotyczy jednak wszystkich, ponieważ zmagają się z nim także osoby młode (38,4%). Najczęstszą przyczyną są różnego typu alergie skórne, które niestety należy leczyć za pomocą leków, po uprzedniej wizycie u specjalisty. Można jednak pokusić się o proste, domowe sposoby. Wystarczy odrobina aloesu lub octu jabłkowego, aby złagodzić i nawilżyć swędzącą powierzchnię skórny. Jeśli to nie pomoże, nie obejdzie się niestety bez lekarskiej konsultacji.
  3. 3.Przebarwienia – mogłoby się wydawać, że to problem najczęściej dotykający osoby starsze. Okazuje się jednak, że już od 30. roku 40% pań w różnym wieku zauważa u siebie te zmiany.  Aż 38,8% kobiet przed 29. rokiem życia również przyznaje, że na ich skórze wystąpiły nieestetyczne plamki. Jak przekonują eksperci, tutaj również doskonale sprawdzi się wyciąg z aloesu oraz okład z soku z cytryny.
  4. 4.Przetłuszczająca się skóra tokolei problem, który najczęściej dotyczy młodzieży
    w okresie dojrzewania. Jednak, jak wynika z badania, dokucza on 30% pań, z czego aż 48,8% kobiet między 30. a 46. rokiem życia. Kobiety z takim problemem powinny wybierać żele i płyny przeznaczone do cery tłustej i mieszanej. Dzięki temu usuną z powierzchni nadmiar sebum i blokując kanaliki potowe zapewnią skórze nieskazitelny wygląd.
  5. 5.Wysypka jest najczęściej objawem zatrucia lub uczulenia. Jak przyznają ankietowane Polki, ta dolegliwość kiedykolwiek dotknęła 29,9%nich. Bez wątpienia nie jest to dobry objaw i gdy zauważymy niepokojące plamki na ciele, czym prędzej powinnyśmy zgłosić się do lekarza. W końcu która z nas nie pamięta ospy wietrznej w dzieciństwie i zabawnych białych od płynnego pudru lub maści kropek na całym ciele.
  6. 6.Atopowe zapalenie skóry to dolegliwość, która dotyczy na szczęście najmniejszego odsetka kobiet. Przyznało, że kiedykolwiek walczyłonim 12,4% pań, bez znaczącej różnicy procentowej jeśli chodzi o wiek. Choć to choroba stricte alergiczna, często ma ona podłoże psychologiczne. Oprócz odpoczynku i relaksu, chorym zaleca się kurację sterydową. Mimo wszystko, każdy atopik uwielbia kąpiele. Długie wymoczenie skóry nie tylko uśmierza ból, ale również ze specjalnym dodatkiem soli bocheńskiej może wpłynąć na zdecydowanie szybsze gojenie się ran.
Źródło: Informacja prasowa

______________                                                  

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ