Zieliński

Ministerstwo SWiA dało 100 tysięcy na parafię ministra Zielińskiego

Proboszcz parafii w Sejnach chwalił się podczas nabożeństw, że wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński “załatwił” 100 tys. zł na remont ołtarza. Sprawę opisał “Super Express”. 

Do dziennikarzy zgłosił się zaniepokojony wierny parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Sejnach, którego oburzyły modlitwy w intencji polityka PiS. Jak się okazuje jedno z trzech biur poselskich Zielińskiego od lat mieści się w budynku należącym do  sejneńskiej parafii.

Proboszcz Zbigniew Bzdak uległ prowokacji dziennikarskiej i przyznał, że pieniądze na remont ołtarza pochodzą Funduszu Kościelnego MSWiA, o którego istnieniu poinformował właśnie wiceminister. Zastrzegł jednak, że Pałac Biskupi, gdzie mieści się biuro posła jest zarządzany przez oddział Towarzystwa Opieki Nad Zabytkami. Przedstawiciele organizacji potwierdzili jednak, że za umiejscowieniem biura poselskiego, za które minister nie płaci stoi proboszcz. 

fot. kadr z YouTube

Absurdalny pomysł dyrekcji Muzeum II Wojny Światowej. Kaplica konfesyjna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3838 More posts in Newsy category
Recommended for you
“Puszka Adamowicza”. Dar serc warty 16 milionów złotych

Na Facebooku zakończyła się akcja Ostatnia puszka Pawła Adamowicza, którą zorganizowała Patrycja Krzymińska. Internetowa zbiórka...