Miesiąc bez mycia da Ci nieskazitelną cerę? One postanowiły spróbować

Istnieje pewna urodowa legenda, która głosi, że jeśli wytrzymamy cały miesiąc bez umycia się, nasza skóra stanie się nieskazitelna. Pomysł wydaje się być absurdalny, jednak dwie kobiety odważyły się podjąć wyzwanie i sprawdzić, co tak naprawdę stanie się, jeśli przestaną się myć na 30 dni.

Fot. Instagram / Total Beauty EditorsPowszechnie wydaje się, że prysznic powinno brać się codziennie. Okazuje się jednak, że nie robi tego nawet 80% kobiet. Najnowsze badania pokazują, że myjemy się średnio dwa razy w tygodniu.

Kiedy tylko z naszą skórą zaczyna dziać się coś złego, wychodzą nam pryszcze, a skóra się łuszczy, bez zastanowienia sięgamy po odpowiedni kosmetyk. A co jeśli współczesne, obsesyjne podejście do higieny w rzeczywistości tylko pogarsza sytuację? Być może to poprzez wyeliminowanie mydła, szamponu i innych kosmetyków możemy osiągnąć prawdziwie czystą skórę? Aby znaleźć odpowiedź na to pytanie, dwie redaktorki portalu Total Beauty postanowiły zrezygnować z prysznica i kosmetyków na 30 dni.

Zasady eksperymentu

Redaktor naczelna internetowego magazynu Jill Provost oraz jej asystentka Jessica Amaris, które przeprowadziły na sobie eksperyment, zdecydowały się na używanie jednego tylko produktu – Mother’s Dirt AO+ Mist – specjalnego prebiotyku w sprayu, który poprzez uzupełnianie 'dobrych’ bakterii, ma za zadanie oczyszczać skórę bez użycia wody. Według teorii producenta Mother’s Dirt AO+ Mist, powszechnie używane kosmetyki usuwają 'dobre’ bakterie, co sprawia, że uzależniamy się od produktów higienicznych.

Śmierdzące zmagania

Przez cały miesiąc odważne kobiety musiały zmagać się z komentarzami i narzekaniem współpracowników, rodziny i przyjaciół. 'Wczorajsza żywność’ i 'chmura uciążliwego smrodu’ to dwa określenia, których najczęściej używano, by opisać ich zapach.

Na portalu, na którym redaktorki opisywały swoje zmagania Jill wspomniała, że trzeciego dnia jej włosy były tak tłuste, że kiedy je szczotkowała, pozostawały sztywno zaczesane do tyłu. Mąż powiedział jej nawet, że pachnie jak ‘wodorosty wyrastające z martwego człowieka’.Fot. Instagram / jilleprovostZaskakujące efekty

Udręka trwała trzy tygodnie i wtedy nastąpił przełom. Ropny trądzik i łuszczyca zniknęły. Cera wyjaśniała i zdaniem Jessiki, od miesięcy nie wyglądała tak dobrze. Choć nadal nie najlepiej pachniały, po użyciu samej wody czuły się całkowicie czyste. Dodatkowo redaktorki zaczęły doceniać fakt, że odstawienie kosmetyków zaoszczędza im każdego dnia około 45 minut.

Po  zakończeniu ostatniego tygodnia eksperymentu, kobiety z radością powróciły do mydła, szamponu i makijażu, ale są przekonane, że ludzkie ciała są znacznie bardziej samowystarczalne, niż nam się wydaje.

_____________________________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ