Michał Szpak nie miał łatwego życia w szkole. Jak wspomina swoje dzieciństwo?
Michał Szpak od zawsze lubił się wyróżniać. Już od najmłodszych lat wyglądał inaczej niż większość rówieśników. W życiu spotkało go wiele przykrych sytuacji związanych z brakiem tolerancji. Dziś jest odporny na hejt i uczy innych, jak radzić sobie z krytyką. Jak wspomina swoje dzieciństwo?
Michał Szpak nie miał łatwego życia w szkole. Jak wspomina swoje dzieciństwo?
Michał Szpak w dzieciństwie nie miał łatwego życia. Wspomina, że nie tylko rówieśnicy mu dokuczali, ale również nauczyciele nie byli wobec niego przychylni. Nie rozumieli, że był kolorowym ptakiem, który na pewno nikomu nie zrobi krzywdy, a w ten sposób wyraża swoją indywidualność.
– Nauczycielom nie podobało się, że maluję paznokcie i rzęsy. Często szedłem na lekcje z burzą włosów, bo po koncercie nie zdążyłem ich rano umyć. Kiedyś, gdy już miałem krótkie włosy i zaczesałem je na żel, pani dyrektor powiedziała do mnie: „Michał, musisz to zmyć. Przecież możesz komuś wybić oko tą fryzurą”. Serio? Fakt, nie zawsze byłem orłem w nauce, ale swoim wyglądem nikomu krzywdy nie robiłem – wspominał Michał Szpak w rozmowie z „Party”.
https://www.facebook.com/szpakmichal/photos/a.672503062802300/2047867981932461/?type=3&theater
Spirala nienawiści zatacza coraz szersze kręgi
Artysta umie sobie radzić z hejtem, ale wie, że niektórzy nie wytrzymują nieżyczliwych komentarzy. Często z powodu braku akceptacji popełniają samobójstwa. Piosenkarz wierzy, że są ludzie, którzy potrafią zaakceptować każdego człowieka. Cały czas należy uczyć się tolerancji.
– Mam wieloletnią praktykę w byciu obiektem drwin i wiem, jak sobie z tym radzić. Ale gnębione osoby często z tego powodu popełniają samobójstwa. Wierzę, że potrafimy być ludźmi, którzy nie przejdą obojętnie, gdy drugiemu dzieje się krzywda. Nauczymy się na tyle tolerancji, by zatrzymać machinę cyber nienawiści, która zatacza coraz szersze kręgi – apelował Michał Szpak.
Życie jest tylko jedno
Wokalista chciałby, aby więcej osób walczyło o swoje marzenia. Zauważa, że młodym ludziom potrzeba odwagi, by zaryzykowali. A jeśli się coś nie uda?
– Chciałbym, by nie bali się walczyć o swoje marzenia. Podczas warsztatów, które prowadzę, zauważyłem, że młodym ludziom brakuje odwagi, żeby wyrażać siebie. Uczę ich, że warto podejmować ryzyko, nawet jeśli czasem się coś nie uda i dostaniemy za to po łbie. Życie jest tylko jedno, nie można się ciągle bać – przekonywał Michał Szpak.
Masz plany, ale wciąż pozostają w sferze marzeń? Zacznij działać! Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana! 😉
—————————————————————————————————–
Źródło zdjęć: pl.wikipedia.org