Meryl Streep

Meryl Streep ostro do Trumpa podczas Złotych Globów

Aktorzy wykorzystali okazję 74. ceremonii rozdania Złotych Globów, by móc wypowiedzieć się na temat problemów, które dzisiaj trapią świat, a zwłaszcza Amerykanów. Meryl Streep, która dostała nagrodę za całokształt twórczości, postanowiła w tej ważnej chwili, przemówić do nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa.

Meryl Streep atakuje Trumpa

Trzykrotna zdobywczyni Oscara i 9-krotna laureatka Złotych Globów, w zeszłym roku zaangażowała się w kampanię przeciwko Trumpowi. Tym razem w przemówieniu aktorka odniosła się do historii Sergeya Kovaleskiego, dziennikarza CNN, z którego śmiał się Trump:

– Brak szacunku rodzi brak szacunku. Przemoc rodzi przemoc. Gdy ci, którzy mają władzę, wykorzystują swoją pozycję, by poniżać innych, wszyscy przegrywamy. Czym jest Hollywood jeśli nie zbieraniną ludzi z różnych miejsc? Hollywood stworzony jest przez przybyszy i cudzoziemców. Jeśli ich wszystkich wyrzucimy, nie będziecie mieli czego oglądać, poza futbolem i sportami walki – stwierdziła aktorka i postanowiła poprzeć swoje słowa przykładami.

 – Amy Adams urodziła się we Włoszech, Natalie Portman w Jerozolimie, Ryan Gosling jest Kanadyjczykiem. Dali mi na to trzy sekundy, więc będę się streszczać. Rolą aktora jest wchodzenie w życie innych ludzi i pokazywanie, jak to jest być kimś innym niż my. W tym roku pojawiło się wiele ról aktorskich, którym właśnie tego udało się dokonać. Jednak jedna z ról w tym roku okazała się być wyjątkowa nie dlatego, że była dobra. Okazała się być jednak skuteczna – widownia się śmieje. To ten moment, kiedy najważniejsza osoba w państwie okazuje swój brak szacunku wobec niepełnosprawnego dziennikarza. To złamało mi serce i nie, nie działo się w filmie. Pozwolenie na upokarzanie innych przez tak wpływową osobę daje poczucie innym, że można tak robić – powiedziała Streep.

Na koniec aktorka przypomniała słowa zmarłej Carrie Fisher:

– Jak mówiła moja przyjaciółka, księżniczka Leia: Weź swoje złamane serce i uczyń z niego sztukę – zakończyła Streep.

Odpowiedź Trumpa

Zaskoczony prezydent, postanowił odpowiedzieć aktorce za pośrednictwem New York Timesa.

– Nigdy nikogo nie poniżałem. Zdaniem ludzi próbowałem kogoś poniżać, ale to wina dziennikarza, który zmienił tę historię. Pamiętajmy, że to Meryl Streep wprowadziła Hillary Clinton na konwencję i bardzo dużo ludzi ją wtedy poparło. Moja inauguracja będzie cieszyć się sporą frekwencją, będzie na niej także sporo gwiazd. Wszystkie salony i sklepy w Waszyngtonie już dawno wyprzedały swoje najlepsze suknie. Bardzo trudno znaleźć dobrą kreację – stwierdził Donald Trump.

Później za pośrednictwem Twittera Trump dodał także, że Streep jest przereklamowaną aktorką i lokajem Clinton, a poza tym, w ogóle go nie zna. 

Fot. Instagram Meryl Streep

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 More posts in Festiwale category
Recommended for you
Uczestniczka Eurowizji skopiowała hit Margaret
Uczestniczka Eurowizji skopiowała hit Margaret? Jest komentarz Polki!

Fani Margaret odkryli, że uczestniczka Eurowizji, która reprezentuje San Marino, nagrała bardzo podobną piosenkę do...