tancerki plus size

Mega wpadka Forever21!

Przy zamówieniu plus size, w  gratisie… dietetyczy batonik!

Top model Size plus

Niedawno firma zanotowała spadek obrotów, dzisiaj jednak marka musi się zmierzyć z kolejnym problemem. Internautki nie zostawiają na firmie suchej nitki, nie kryjąc swojego niesmaku i oburzenia. Okazuje się, że ta Amerykańska sieciówka, a raczej marketingowcy firmy zaliczyli niezła wpadkę. Co w dobie body positive nie powinno mieć miejsca. Wszystko zaczęło się od, pozornie niewinnej i nieszkodliwej promocji. Przy zamówieniu, klienci internetowego sklepu, mogli liczyć na niespodziankę. Co oczywiście rozumiemy. Natomiast owym gratisem okazał się być…  batonik dietetyczny Atkins! Dodajmy – kojarzony z dietą Fad, która wpływa na błyskawiczny spadek wagi, co wzbudza wiele kontrowersji.
Takie posunięcie, jak się domyślacie, wywołało spore oburzenie – a w szczególności wśród klientek oferty plus size. Zawrzało wówczas w social mediach. Kobiety oskarżyły markę o nietolerancje, względem osób puszystych, oraz zasugerowanie im przejście na dietę. 

Jak Forever21 wybrnęło z tej krępującej sytuacji?

Błyskawicznie publikując przeprosiny. Zaznaczono w nich, że gratis w postaci dietetycznego batona, nie miał na celu sugestii o diecie, a już tym bardziej nie miał nikogo urazić. Promocje oczywiście przerwano, batoniki przestały trafiać do paczek klientów.

Czy ta wpadka wpłynie na wizerunek marki? Która zresztą już od pewnego czasu ma problemy. Co o tym sadzicie? 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ