korwin media

Media powinny przestać zapraszać Korwin-Mikkego? Terlikowska i Nowacka apelują

Janusz Korwin-Mikke niejednokrotnie oburzał polską opinię publiczną, bo ostatnim występie w Parlamencie Europejskim, niestety usłyszała o nim cała Europa. Polityk mówił wtedy o tym, że kobiety muszą zarabiać mniej niż mężczyźni, bo są słabsze i mniej inteligentne. Korwin-Mikkę otrzymał za tę wypowiedź sankcje, ale nie wygląda na to, żeby kara miała zmienić jego nastawienie do sprawy.  Wanda Nowicka i Małgorzata Terlikowska, które zostały zaproszone do telewizji WP, namawiają, by media zbojkotowały polityka.

Kilka dni temu w studiu #dzieńdobryWP Korwin-Mikke zapewniał o swoich racjach.

– To jest banał, tego uczono w szkole. Kobiety są mniej inteligentne. To jest zapisane, w każdym podręczniku psychologii. Nie widać, żeby inteligencja kobiet się zwiększyła. Każda kobieta chce, żeby jej facet był od niej wyższy, silniejszy i inteligentniejszy. Proszę zapytać koleżanek i niech nie zadaje pani głupich pytań. Gdyby pary dobierały się losowo, to 40% kobiet byłaby inteligentniejsza w związkach. Proszę nie mylić mądrości z inteligencją. 15-letni chłopiec jest inteligentniejszy od  matki, ale ona jest od niego mądrzejsza – mówił.

– Mężczyźni nie cenią kobiet inteligentnych, nie chcą, żeby był problem, że ona będzie z nim dyskutowała. Niewiasty bądźcie posłuszne mężom swoim. Żyjemy w kraju katolickim i większość kobiet powinna się do tego stosować. 150 lat temu nikt nie powiedział do kobiety: ty idiotko, dlatego, że wszyscy wiedzieli, że kobieta jest mniej inteligenta od mężczyzn. Kobiety mają straszny stres, bo muszą być takie inteligentne jak mężczyzna. Cała Unia jest na chwaleniu słabości, chwali się inwalidę, chwali się kobiety, które są mniej inteligentne – zapewniał polityk.

Korwin choruje na demencję?

Lekarz gwiazd Krzysztof Gojdź zasugerował nawet, że wypowiedzi europosła moją być pierwszymi oznakami demencji. W tym wieku nie byłoby to wcale takie nieprawdopodobne.

– Wiek siedemdziesiąt parę lat to już powoli demencja starcza. Niewykluczone, że Janusz Korwin-Mikke ma pierwsze objawy demencji starczej. Nie rozumiem, co chce poprzez to powiedzieć, czy kobiety to jest gorszy sort? To jest dramat, jeżeli dojrzały mężczyzna w ten sposób traktuje kobiety, bez szacunku. Przecież to kobieta go urodziła, kobieta rodzi mu dzieci i to kobiety są podstawą życia – skomentował zachowanie polityka.

Media zbojkotują europosła

W jednym z wywiadów europoseł mówił o tym, że TVN nie pokazuje już jego wypowiedzi, żeby nie robić mu reklamy. Wanda Nowicka i Małgorzata Terlikowska, które były gośćmi ostatniego odcinka #dzieńdobryWP w Telewizji WP, przekonywały, że w kwestii Korwina medialny bojkot byłby najlepszym rozwiązaniem.

– Ta wypowiedź była kuriozalna. Czy on tak naprawdę myśli? Nie warto się tym zajmować, trzeba spuścić na to zasłonę milczenia. Nie dodawać mu paliwa. Proszę nie zapraszać go w ramach protestu do studia telewizyjnego. Nie będzie miał wtedy areny, nie będzie miał gdzie głosić kuriozalnych tez. Poparcie dla jego partii jest niewielkie, więc jeśli mężczyźni, którzy go popierają myślą podobnie, to są w bardzo dużej mniejszości, większość jest jednak takich, którzy kobiety szanują – tłumaczyła Terlikowska.

– Trzeba przestać zapraszać chama z muszką do mediów. To przekroczenie wszelkich granic debaty publicznej. Nie da się tego tłumaczyć wolnością słowa. Biedny człowiek, od lat przychodzi, trzyma się tej swojej muszki, nie ma nic więcej do zaproponowania, powtarza jeden zwrot o niższości kobiet wobec mężczyzn. Gdyby mu przedstawić listę tysiąca kobiet noblistek, on i tak by twierdził swoje. Cham, cham, cham, takiego chama nie wpuszczać do telewizji – dodała Nowicka.

Uważacie, że Korwin zasłużył na medialny bojkot?

Fot. Youtube Kalumniok

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

733 More posts in Kobieta category
Recommended for you
Karolina Szostak o szczęściu
Karolina Szostak o szczęściu. Czego jej brakuje?

Karolina Szostak dwa lata temu przeszła ogromną metamorfozę. Dziennikarka schudła prawie 30 kilogramów. Z powodzeniem...