plakat-wiolonczela-wsrod-ulic-a3-marzec-outline-01-jpg-06032013104006

Marcowe eventy w SKWERze

plakat-wiolonczela-wsrod-ulic-a3-marzec-outline-01-jpg-06032013104006W marcu w SKWERze odbędzie się kilka ciekawych imprez kulturalnych. Swój talent zaprezentują Mama Rosin i Agata Kurzyk a osoby, które interesują się starożytną kulturą, mogą wziąć udział w archeologicznej dyskusji.

Święto frankofofonii & szwajcarskie tsunami

W sobotę 16 marca o godzinie 20:00 wystąpi Mama Rosin. To psychodeliczna, rockowo-taneczna muzyka w klimacie Cajun i voodoo. Znad pozornie spokojnego brzegu Jeziora Genewskiego pochodzi dźwiękowe tsunami: trio Mama Rosin. To rozdzierający dźwięk tzw. “Cajun”, łączący garażowy rock’n’roll z… muzyką francuskich emigrantów z Luizjany*. Mama Rosin tworzy alternatywną, surową, prowokacyjną muzykę i wzbudza nią międzynarodowe zainteresowanie. Mama Rosin przyjeżdża do Polski pierwszy raz, aby wspólnie celebrować święto Frankofonii, czyli wspólnoty ludzi i państw posługujących się językiem francuskim.

 

KAWIARNIA NAUKOWA

W poniedziałek 18 marca o godzinie 18:00 odbędzie się sycylijsko-polskie spotkanie archeologiczne. Od 2009 roku historię małego sycylijskiego miasteczka piszą również polscy archeolodzy. Polem do owocnej kooperacji między Uniwersytetem Warszawskim a Parkiem Archeologicznym Eloro, Willa Tellaro i Regionu Noto oraz Urzędem Konserwatorskim w Syrakuzach stało się antyczne miasto Akrai, czyli dzisiejsze Palazzolo Acreide, zlokalizowane w południowo-wschodnim skrawku Sycylii, w prowincji Syrakuzy. Z ciekawością świata XVIII i XIX-wiecznych podróżników, ale uzbrojeni w nowoczesne metody badawcze, polscy archeolodzy krok po kroku odkrywają dzieje tej greckiej kolonii i rzymskiego miasta. Zapraszamy do dyskusji. Wstęp wolny. marcowe-eventy-w-skwerze

Koncert AGATY KURZYK

W sobotę 23 marca o godzinie 20:00 odbędzie się koncert Agaty Kurzyk “Wiolonczela_wśród+miejskich ulic”. Czy można połączyć klasyczne piękno wiolonczeli z elektroniką? Czy z jednego instrumentu można wydobyć brzmienie i dynamikę całej orkiestry? Jak kobiecość, subtelność i wrażliwość wyraża się w zderzeniu z siłą nowoczesnej technologii?

Laureatka m.in. Sopot Fringe Festival, Agata Kurzyk – udowadnia to. Dzięki zastosowaniu techniki zapętlania motywów przy użyciu loopera, warstwa dźwiękowa rozrasta się wielogłosowo. Rytmy i współbrzmienia, które się na siebie nakładają, przenoszą słuchacza w inny wymiar akustyczny. „Niemożliwe nie istnieje” – mówi Artystka.

Wstęp wolny.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ