Nie jestes sama - rez. A. Barcis fot. Bartek Warzecha 4

„Nie jesteś sama” w kwietniu w Teatrze Ateneum

Nie jestes sama - rez. A. Barcis fot. Bartek Warzecha 42 i 3 kwietnia w Teatrze Ateneum wystąpi Agnieszka Osiecka. „Nie jesteś sama” to spektakl o kobiecie, która wiele w życiu doświadczyła i niejedno widziała. Rzecz o samotności, miłości, tęsknocie, zdradzie i cierpieniu, ale też o przyjaźni, radości, nadziejach i marzeniach. Wszystko opowiedziane słowami Agnieszki Osieckiej, wielkiej damy polskiej piosenki.

W koncercie usłyszymy wiele utworów znanych nam niemal na pamięć, ale ich smak i ton będziemy często odkrywać na nowo. „Małgośka” okaże się nie tylko żartobliwą historyjką z życia beztroskiej dziewczyny, ale wstrząsającą opowieścią porzuconej kobiety. Z kolei słowa „żegnaj miły, no cóż, jak się żegnać – to już” – z piosenki „Ach panie, panowie” – zabrzmią nie jak bolesna skarga na los, ale spokojna zgoda na rozstanie ze wszystkim, co przeminęło.

Piosenki Osieckiej bywają smutne, nostalgiczne, gorzkie. Ale drugie tyle jest żartobliwych, przekornych, ironicznych i zabawowych. Żeby się nimi zachwycić, wystarczy wybrać się na spektakl wyreżyserowany przez znakomitego aktora Teatru Ateneum Artura Barcisia i zaśpiewany przez dwie wyborne aktorki – Stanisławę Celińską i Krystynę Tkacz.Nie jestes sama - rez. A. Barcis fot. Bartek Warzecha 3

scenariusz i reżyseria – Artur BARCIŚ

kierownictwo muzyczne i aranżacje – Wojciech BORKOWSKI

Występują:   

Stanisława CELIŃSKA

Krystyna TKACZ

Artur BARCIŚ

Gra zespół muzyczny w składzie:

Wojciech BORKOWSKI– fortepian

Paweł STANKIEWICZ– gitara

Maciej SZCZYCIŃSKI- kontrabas

Źródło: www.teatrateneum.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ