BOLLYWOOD DAYS 2015

W dniach 24-26 kwietnia w Szkole Głównej Handlowej odbędzie się projekt „Bollywood Days”. Jest on organizowany przez Zrzeszenie Studentów Polskich UW i Rasa Mandala Koło Naukowe Indologii UW, we współpracy z ZSP SGH. To dopiero jego II edycja. Co kryje się pod nazwą „Bollywood Days”?

pixshark.comBollywood to odpowiednik amerykańskiego Hollywood. Nazwa indyjskiego przemysłu filmowego powstała w latach 70. ze zbitki słów Hollywood i Bombaj. Ten ostatni jest największym ośrodkiem, który produkuje indyjską kinematografię. Ma ona zarówno swoich krytyków, jak i zwolenników, nie da się jednak zaprzeczyć, że ten element kultury na dobre przeniknął do Polski. Określenie „Bollywood Days” sugeruje, że projekt będzie poświęcony wyłącznie kinu Bollywood, jednak nic bardziej mylnego. Możemy się spodziewać bardziej rozbudowanej i interesującej formy rozrywki. Na kwietniowych spotkaniach w Szkole Głównej Handlowej dowiemy się m. in. co decyduje o tak dużej popularności indyjskich filmów, co je charakteryzuje. Kultura tego kraju, codzienność jego mieszkańców, to jak my postrzegamy życie ludzi na Bliskim Wschodzie – to tylko ogólna charakterystyka tematyki, która będzie poruszona. Co dokładnie zostało zaplanowane?

– Degustacja tradycyjnych potraw kuchni indyjskiej.

– Carrom, czyli indyjski bilard. W Europie ma on coraz więcej zwolenników, w Polsce odbywają się również Mistrzostwa w Carrom.

– Pokazy tańca (zarówno w stylu klasycznym, jak i bollywoodzkim).

– Prezentacje na temat kina Indii Południowych, wykorzystywania motywów historycznych w kinie Bollywood.

– Karaoke Bollywood.

– Mehendi, czyli wszystko na temat zwyczaju dekorowania dłoni i stóp.

– Pokazy filmów (każdego dnia na zakończenie spotkania).

– Konkursy z nagrodami.

Szczegółowy program wydarzenia zostanie opublikowany wkrótce na stronie: https://www.facebook.com/events/1381547855501878/


Źródło: https://www.facebook.com/events/1381547855501878/, http://ruzspuw.jimdo.coM


ZOSTAW ODPOWIEDŹ