Małgorzata Socha jest głodna godnego życia?

Małgorzata Socha jest głodna godnego życia?

Małgorzata Socha wzięła udział w kampanii Polskiego Czerwonego Krzyża „Głodni pomagania”, która dotyczy ubóstwa i niedożywienia dzieci. Aktorka zwraca uwagę, że można być głodnym po prostu, ale też głodnym godnego życia.

Małgorzata Socha jest głodna? Aktorka wystąpiła w nietypowej kampanii!

„Każdy ma prawo być Głodny sceny.

Ale nikt nie ma prawa być głodny, Głodny po prostu.

Dla tego proszę Cię, wejdź na www.pck.pl

i wesprzyj program Godne Dzieciństwo.

#PCK #GodneDziecinstwo #GlodniPomagania” – napisała Małgorzata Socha na Instagramie.

Polskie gwiazdy wspierają akcję

W październiku bilbordy, profile w mediach społecznościowych oraz ekrany w wagonach warszawskiego metra zapełniły wizerunki polskich gwiazd dyskutujących na temat głodu. W akcji wzięli udział m.in. Małgorzata Socha, Michał Piróg, Katarzyna Zielińska, Michał Pazdan, Ewa Szabatin, Mikołaj Cieślak oraz Karol Wójcicki.

W połowie października wizerunki gwiazd zastąpiła dziewczynka, która w imieniu ponad 1 000 000 dzieci w Polsce wieku 0-17 lat dotkniętych ubóstwem przypomniała, że można być głodnym po prostu, ale też głodnym godnego życia.

https://www.instagram.com/p/BpNBRAeg3_e/?taken-by=malgosia_socha

Psycholodzy biją na alarm

Specjaliści przypominają, że głód na negatywny wpływ na rozwój  psychofizyczny, społeczny  oraz emocjonalny dzieci i młodzieży. Skutki niedożywienia mogą mieć wpływ na dorosłe życie. Polski Czerwony Krzyż chce wesprzeć najmłodszych i zapewnić im odpowiedni start w dorosłość.

„Doświadczanie głodu ma destrukcyjny wpływ na rozwój dziecka. Nie tylko w obszarze psychofizycznym, lecz także w obszarze społecznym i emocjonalnym. Słabsza zdolność koncentracji uwagi, obniżenie wyników w nauce czy pogorszenie sprawności fizycznej to zaledwie część trudności. Dzieci mierzą się również z odrzuceniem przez rówieśników, obniżeniem motywacji do działania, wycofaniem z kontaktów społecznych, poczuciem wstydu czy depresją. Należy podkreślić, że z konsekwencjami niedożywienia młode osoby mogą borykać się przez całe życie, m.in. podtrzymując spiralę biedy pokoleniowej. Jednocząc siły, wspólnie możemy wesprzeć dzieci i zapewnić im godny start w dorosłość” ­– mówiła psycholog Dorota Maciejec.

Jak możemy pomóc?

Osoby zainteresowane wsparciem kampanii mogą wejść na stronę www.pck.pl, by przekazać dowolną kwotę pieniężną. Już 25 zł pozwoli na dofinansowanie pięciu obiadów dla dziecka w szkole przez tydzień, 50 zł umożliwi zakup pomocy edukacyjnych, a 100 zł to równowartość paczki świątecznej dla całej rodziny.

——————————————————————————————————-

Źródło zdjęć: www.instagram.com/malgosia_socha

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ