Guillermo Del Toro stworzy nowego „Pinokia”

Zdobywca Oscarów Guillermo del Toro zadebiutuje na Netflix jako reżyser pełnometrażowej animacji zatytułowanej “Pinokio”, która stanowi życiową ambicję reżysera. Del Toro napisze do filmu także scenariusz i będzie jego producentem.

Pierwsze ogłoszenie odnośnie stworzenia nowej adaptacji powieści Carla Collodiego ukazało się już w 2012 roku, ale Del Toro w ubiegłym roku ogłosił, że projekt nie dojdzie do skutku ze względu na brak porozumienia z Amazon Studios.

Sama produkcja jest wielką wygraną dla Netflixa, dając mu pierwszy, pełnometrażowy film Del Toro od czasu Kształtu Wody, który zdobył w tym roku cztery statuetki Akademii Filmowej, w tym Oscara za najlepszy film. Jest to również kolejny przypadek, kiedy Netflix przejmuje projekt nie mogący zagrzać miejsca w innych dużych studiach i przyjmuje filmy (w tym animacje) świeże i wprowadzające coś nowego w świat kinematografii.

https://www.instagram.com/p/BhwkwVxHxIz/?hl=pl&taken-by=shapeofwatermovie

– Żadna inna forma sztuki nie miała tak dużego wpływu na moje życie i twórczość, jak animacja, a z żadną inną postacią nie czułem się tak głęboko i osobiście związany, jak z Pinokiem. W naszej opowieści Pinokio jest niewinną duszą, zagubioną w świecie, którego nie jest w stanie pojąć. Wyrusza w niezwykłą podróż, która pozwala mu zrozumieć swojego nieczułego ojca i otaczającą go rzeczywistość. Odkąd sięgam pamięcią, zawsze chciałem zrobić ten film, dlatego dziękuję zdolnemu zespołowi Netflix za niepowtarzalną okazję, aby przedstawić widzom na całym świecie moją wersję tej niezwykłej marionetki zmienionej w chłopca – Guillermo del Toro.

Pinokio potwierdza, że Netlix zupełnie na serio traktuje swoje filmowe plany. Można odnieść wrażenie, że ciągłe komentarze na temat niskiego poziomu produkcji określanych mianem „Film Netflix” zmobilizowały do działania włodarzy serwisu. Trudno nie zwrócić uwagi na fakt, że w takich planach leży przyszłość Netfliksa ze względu na rosnącą konkurencję i rywali takich jak Disney, który w przyszłym roku uruchomi własny serwis VOD.

fot. kadr z wideo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ