Jak dbać o pędzle do makijażu i gdzie je przechowywać? Sprawdź!

Każda z nas ma w swojej kosmetyczce co najmniej kilka pędzli do makijażu. Nie jest tajemnicą, że są one nam potrzebne właśnie po to, aby wykonać idealny make-up. Wiele z nas jednak ma problem i zastanawia się, jak odpowiednio dbać o pędzle do makijażu, a także, gdzie je przechowywać. Podpowiadamy!

Jak przechowywać pędzle do makijażu?

Mata do sushi

Brzmi zabawnie, prawda? Okazuje się jednak, że mata do sushi jest idealna do przechowywania pędzli do makijażu. Aby zrobić przybornik oprócz maty potrzebujesz jeszcze grubej gumki, którą musisz przewlec przez matę. Taki prosty trik sprawi, że możesz w gumkę powsadzać pędzelki, a matę zwinąć i schować. Takie rozwiązanie zajmuje mało miejsca, dlatego jest dobre na podróż.

Ramka

To też pomysł, który możesz zrobić sama i który świetnie będzie prezentował się na toaletce lub w łazience. Co potrzebujesz? Ramkę do zdjęć i gumkę. Teraz w kawałku tektury wytnij dwa otwory na gumkę, którą zszyjesz po drugiej stronie. Pędzle będziesz umieszczać w ramce, a gumka, którą zamocowałaś będzie je przytrzymywać. Jakie to proste!

Pojemnik

To najprostsze rozwiązanie z możliwych. Możesz pędzle do makijażu trzymać zarówno w pojemniczku drewnianym, plastikowym, ceramicznym, jak i szklanym. Jeśli wybierzesz ten ostatni typ to warto zadbać o jego ekspozycję. Na samo dno możesz nasypać ziarna kawy albo kolorowe/ozdobne kamienie. Dzięki temu Twój pojemnik na pędzle będzie wyjątkowy i ładny.

Kawałek materiału

Będzie prezentował się dokładnie tak jak mata do sushi i jest idealny do zwijania. Najlepiej wykorzystać zamsz, ponieważ się nie mechaci. W materiale wytnij po dwa otworki na pędzel i powkładaj je w nie. Następnie zwiń materiał w rulonik.

Jak dbać o pędzle do makijażu?

Kiedy kupujemy zestaw pędzli od razu należy zastanowić się nad tym, jak będziemy o nie dbać. Dziewczyny najczęściej oczyszczają je wodą z mydłem. Jednak nie jest to pomysł, który należy stosować zbyt często. Mydło wysuszy włosie, przez co pędzle będą nieprzyjemne w dotyku. Dużo lepszym rozwiązaniem będzie szampon lub odpowiedni spray.

Bardzo ważna jest również technika mycia. Jeśli masz mało czasu na czyszczenie pędzli to doskonale sprawdzi się specjalistyczny spray, który kupisz w każdej drogerii. Wówczas należy położyć pędzel na chusteczce lub kawałku materiału i spryskać go produktem. Następnie pocieraj włosiem o chusteczkę, aż będzie kompletnie czysta.

W przypadku, kiedy chcesz umyć pędzel bardziej wymagający czyszczenia, np. ten od podkładu to zaopatrz się w specjalny szampon. Również dostaniesz go w każdej drogerii. Należy taki szampon nałożyć na pędzel i delikatnie głaskać, wypłukując zanieczyszczenia. Pamiętaj tylko o tym, aby nie wyginać i nie naruszać kształtu pędzla.

Jeśli chodzi o suszenie pędzli to absolutnie nie należy ich kłaść na kaloryferze w celu przyspieszenia tego procesu. Pędzle powinny wyschnąć same! Najlepiej, kiedy położysz je płasko, a włosie będzie wystawało poza blat mebla. Zapomnij również o suszeniu pędzli pionowo, bo woda spłynie do trzonka, a wówczas pędzel będzie się rozklejał.

Ważne jest także regularne mycie pędzli. Na włosach zbiera się dużo zanieczyszczeń, martwego naskórka, nadmiar sebum. Jeśli będziemy wykonywać makijaż zanieczyszczonymi pędzlami to możemy podrażnić swoją skórę i wywołać różne choroby. Szczególnie powinny uważać na to osoby ze skórą trądzikową.

Na koniec oczywiście pamiętajcie o odpowiednim przechowywaniu pędzli. To jest nie mniej ważne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

179 More posts in Makijaż category
Recommended for you
Edyta Herbuś przeszła metamorfozę! Pokazała zaskakujące zdjęcie
Edyta Herbuś przeszła metamorfozę! Pokazała zaskakujące zdjęcie

Edyta Herbuś zaskoczyła fanów nową stylizacją. Gwiazda pokazała najnowsze zdjęcie, na którym jest nie do...