Jak Agata Młynarska zapamięta ojca?

Jak Agata Młynarska zapamięta ojca? Wzruszający wpis dziennikarki

Wojciech Młynarski zmarł w środę 15 marca w wieku 76 lat. O śmierci poety poinformowały na Facebooku jego dzieci. Wczoraj Agata Młynarska, najstarsza córka, zamieściła wzruszający wpis o swoim ojcu. Co napisała dziennikarka?

Jak Agata Młynarska zapamięta ojca? Wzruszający wpis dziennikarki

O śmierci Wojciecha Młynarskiego dowiedzieliśmy się w środę od córki artysty – Pauliny Młynarskiej.

 „Dziś o godzinie 20.40, po bardzo długiej chorobie umarł nasz tata Wojciech Młynarski. Bardzo prosimy media o danie nam czasu na przeżycie tego w pokoju.

(…) Ogromnie dziękuję w imieniu swoim i całej naszej rodziny za liczne słowa wsparcia i współczucia. Są wzruszające, piękne i wiele dla nas znaczą. Tata chorował długo i bardzo dzielnie. Był mocarzem. Odszedł trzymany za rękę przez mojego brata Jasia. Jest nam bardzo smutno. Informacje o miejscu i terminie pożegnania Taty zamieścimy, gdy tylko wszystko ustalimy” – napisała dziennikarka.

Pogodny pesymista

Również Agata Młynarska wspomina swojego tatę na Facebooku. Wzruszający wpis zamieściła dobę po śmierci ojca. Prezenterka dziękuje za kondolencje i ciepłe słowa. Zdradziła, że poeta nazywał siebie „pogodnym pesymistą”. Jak go zapamięta córka Agata?

„Kończy się pierwszy dzień bez Taty… Wszędzie go pełno, wszyscy go wspominają, mówią, że był ich nauczycielem i mistrzem. 

Od wczoraj otrzymaliśmy niezliczone ilości kondolencji, ciepłych słów, serdeczności. Za wszystkie z całego serca dziękuję. Bardzo nam pomagają przejść przez te trudne chwile. 
Tata nie lubił się rozczulać, nie lubił ckliwości i patosu. Mówił o sobie, że jest pogodnym pesymistą.

Kiedyś, jeszcze w moim dawnym domu w Zalesiu, na ganku, zrobiłam mu zdjecie z prośbą, żeby się uśmiechnął. Takiego go zapamiętam” – napisała Agata Młynarska na Facebooku.

Agata Młynarska Wojciech Młynarski wspomienia

Całej rodzinie Wojciecha Młynarskiego składamy serdeczne wyrazy współczucia. Wierzymy, że poeta „już w lepszym świecie idzie swoją drogą…”.

—————————————————————————————————–

Źródło zdjęć: www.facebook.com/Agata Młynarska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ