Kylie Jenner

Tych 8 trendów z ulgą pozbędziemy się w 2017 roku!

Koniec roku to czas wielkich podsumowań – również tych modowo-urodowych! Rok 2016 obfitował w modne trendy, które były chętnie naśladowane w social mediach. Kolory na włosach, niebotyczne szpony i wielkie, wypięte pupy to tylko niektóre z nich! Zobacz czego jeszcze pozbędziemy się z ulgą, witając rok 2017!

Przesadzone konturowanie

Rok 2016 zdecydowanie zleciał pod znakiem ostrego konturowania. Konturować mogłyśmy wszystko! Zaczynając od normalnego wyszczuplania twarzy, przez całkowitą zmianę rysów twarzy, konturowanie biustów, obojczyków, mięśni brzucha, skończywszy nawet na nogach i stopach! Zgadzamy się z tym, że umiejętne konturowanie jest fajne, jednak mamy nadzieję, że w przyszłym roku zostawimy trochę miejsca na naturalność. I przynajmniej nie będziemy zostawiać pomarańczowo-brązowej powłoki na wszystkim czego się dotkniemy.

Brokatowy przedziałek

2016 był również obfity w brokat i wszystko co się świeci. Na początku roku szczególnie modny stał się brokatowy przedziałek. Nam niestety nie kojarzy się zbyt dobrze. A później sprawia jedynie kłopot aby domyć i doczesać włosy. Nie wspominając już o rozsypywaniu kolorowego pyłu wokół siebie.

Kolorowe włosy

Szare, blado różowe, pastelowo niebieskie i zielone – wszystkie wariacje kolorów mogliśmy zobaczyć na głowach modnych dziewczyn. Niestety takie zachcianki nie zawsze są praktyczne. Jeśli jesteś artystyczną duszą i projektujesz modę uliczną, lub zarządzasz alternatywną klubo-kawiarnią możesz sobie pozwolić na fiolet na włosach, jednak gdy chcesz pracować w biurze, szkole lub urzędzie, kolorowe kosmyki tylko sprawią ci problem. Zresztą nie ma to jak słoneczny blond lub lśniący brąz!

Trupie usta

Trupie usta były naprawdę fajnym trendem, ale nie są znośne przez dłużej niż jeden sezon. Już każda blogerka modowa i inna pasjonatka mody ma pełno zdjęć na Instagrami z takim właśnie odcieniem na ustach. A chyba nie chcesz wyglądać jak grono innych dziewczyn. Po za tym moda na „trupa” wcale nie wygląda zdrowo, a faceci też tego nie rozumieją.

Przerysowane brwi

Spotkałaś się z koleżanką a pierwsze co ukazało się twoim oczom to jej brwi wymalowane na pół czoła? Nie każdy może być drugą Carą Delevingne. Firmy kosmetyczne „karmiły” nas specyfikami do brwi, a my je chłonęłyśmy jak gąbkę. Brwi są bardzo ważne, bo nadają naszej twarzy kształtów i wyrazu. Dlatego lepiej zachować trochę umiaru i przed wyjściem z domu, spojrzeć w lustro z dystansu.

Wypełniacze w ustach

2016 to również ogromne usta! Wszystko za sprawą Kylie Jenner, która przez wiele lat dementowała plotki o swoich wypełniaczach, aby później przyznać się, że wszystko było robotą chirurga. Między innymi przez to kobiety na całym świecie zapragnęły wielkich, napompowanych ust. Niestety nie zawsze efekt jest zadowalający, a najgorsze w tym wszystkim jest to, że panie nie zawsze znają umiar. Czasami myślą, że im więcej to znaczy lepiej, a wszyscy faceci rzucą się na nie, po wyjściu z salonu, a koleżanki będą skręcać się z zazdrości. Cóż, w większości „przesadzonych” przypadków wygląda to komicznie, a od samego patrzenia na takie usta aż bolą oczy. Kolejny raz wygrywa naturalność!

Twerk i wydęte pupy

Też macie dość wulgarnego twerku i ogromnych, wydętych pup? Ta moda dała o sobie znać głównie za pomocą Instagrama i innych kanałów społecznościowych. Nagle, w magiczny sposób szczupłe i drobne panie, które niegdyś nie mogły pochwalić się obfitymi kształtami, zaczęły stawać się posiadaczkami ogromnych, niemalże wylewających się ze spodni bioder i pośladków (których oczywiście poźniej używały do twerku w prawie każdej możliwej sytuacji). Nie nam to oceniać czy były to robota chirurga, czy możne tylko przemiana dzięki ćwiczeniom, jednak nie wygląda to estetycznie. Kształtne i jędrne pośladki są jak najbardziej na tak, jednak moda na 60-centymetrową talię i 120-centymetrowe biodra nie wygląda naturalnie.

Przedłużane paznokcie

Niebotycznie długie paznokcie to jeden z trendów, którego nie znoszą przed wszystkim panowie (i nasze mamy/babcie). Kojarzą im się z czymś niezbyt higienicznym, niebezpiecznym i nieestetycznym. Nic dziwnego! Tak długie paznokcie stają się siedliskiem bakterii, a także uniemożliwiają normalne funkcjonowanie! My zdecydowanie stawiamy na zadbany i naturalny manicure.

Jakich innych trendów z chęcią pozbyłybyście się w 2017 roku?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ