Majowe premiery w kinie

kultura-za-groszeZbliża się ciepły i słoneczny maj, a ty myślisz na co wybrać się do kina? Przedstawiamy najbardziej wyczekiwane premiery kinowe w maju!

Iron Man 3 (reż. Shane Black, premiera 9 maja) – to już trzecia odsłona kultowego komiksu Marvela. Tony Stark musi zmierzyć się z kolejnymi wrogami. W rolach głównych niezawodny Robert Downey Jr. Oraz Gwyneth Paltrow.

Wielki Gatsby (reż. Baz Luhrmann, premiera 17 maja) – na ekranie pojawi się Leonardo DiCaprio, Toby Maquire i carem Mulligan. Obraz filmu przedstawia Nowy Jork w latach 20. Czasy gangsterów i prohibicji. Gatsby, który jest milionerem spotyka po wielu latach swoją dawną miłość – Daisy. Ich drogi się rozeszły, jednak uczucie może pojawić się ponownie.

Stoker (reż. Chan-wook Park, premiera 10 maja) – w rodzinie Stoker ginie głowa rodziny – ojciec. Główną bohaterką jest jego nastoletnia córka – India. Wkrótce po pogrzebie, do ich położonego na odludziu domu, wprowadza się brat zmarłego ojca, o którym nikt wcześniej nie słyszał. India szybko orientuje się, że mężczyzna ma nieczyste zamiary.

Przelotni kochankowie (reż. Pedro Almodovar, premiera 10 maja) – lekka komedia, a w rolach głównych Penelope Cruz i Antonio Bandera. Rzecz dzieje się na pokładzie samolotu, który zmierza do Meksyku. Gdy dochodzi do problemów technicznych w samolocie, okazuje się, że pasażerowie nieźle pokręceni. W obliczu niebezpieczeństwa wszystko może się zdarzyć.alomodovar

Pocałuj mnie (reż. Alexandra-Therese Keining, premiera 17 maja) – szwedzki melodramat wzruszający do łez. Dwie zupełnie obce kobiety po trzydziestce spotykają się na imprezie zaręczynowej swoich rodziców. Między nimi powstaje silna więź, która zmieni ich życie.

Szybcy i wściekli 6 (reż. Justin Lin, premiera 24 maja) – mamy nadzieję, że fani czterech kółek nie są zmęczeni kolejnymi częściami „Szybkich i wściekłych”, ponieważ będziemy mieć do czynienia już z 6 odsłoną serii. Kolejny raz będziemy podziwiać piękne kobiety i szybkie samochody, a także 100% testosteronu i wrażeń.

Oszukane (reż. Marcin Solarz, premiera 10 maja) – polski dramat, który opowiada o niesamowitej historii sióstr, które odnalazły się po latach. To spotkanie na zawsze odmieni życie obu rodzin. Czy zawsze warto poznać prawdę? Konsekwencje mogą być różne.

repertuar-kinoteki-na-19-25-kwietniaOd czwartku do niedzieli (reż. Dominga Sotomayor Castillo, premiera 10 maja) – wzruszająca opowieść o rodzinie, która wyrusza w kilkudniową wakacyjną podróż. Film przedstawia piękne krajobrazy Chile i Argentyny. Są one metaforą przemijania. Podróż zapowiada rozstanie, które jest nieuchronne.

28 pokoi hotelowych (reż. Matt Ross, premiera 17 maja) – kobieta i mężczyzna spotykają się w hotelowej restauracji. Ona zajęta, on też. Dochodzi pomiędzy nimi do czegoś więcej. „Niewinne spotkanie” powtórzy się 28 razy, każdemu będzie towarzyszyła inna historia.

Joanna Łuszczykiewicz, fot. CynSimp/wikipedia.pl/CC 2.0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ