Macademian Girl o nowej kolekcji Q∏Ш

Tamara Gonzales Perea – czyli Macademian Girl – to kolorowy ptak polskiej blogosfery modowej. Dla wielu czytelników i fanów, jej stylizacje i opinie stanowią ważne źródło inspiracji. Nam, Macademian Girl zdradziła, co sądzi o najnowszej kolekcji Roberta Kupisza – GANGSTA.

Źródło: instagram.com/macademiangirl/

Hanna Gajewska: Jak ci się podobał pokaz nowej kolekcji Roberta Kupisza?

Macademian Girl: Podobało mi się, że Kupisz jest wierny sobie. Doskonale zna swojego klienta oraz wie, co reprezentuje jego marka i na tej płaszczyźnie się porusza. To oczywiście może się podobać lub nie. Nie jest to może wielka moda, ale moda, która bez problemu odnajdzie się na ulicy. Potwierdził to tym pokazem.

Poprzedni pokaz Roberta Kupisza – kolekcja Opera na sezon zima 2015 – został bardzo pozytywnie odebrany. Czy najnowsza kolekcja mu dorównała?

Szczerze powiedziawszy, dużo bardziej podoba mi się nowa kolekcja. Tutaj widzę wyraźnie motyw przewodni, który jest fajnie poprowadzony. Jeżeli miałabym coś wybrać do swoich stylizacji, to wbrew pozorom zdecydowanie więcej inspiracji znajduję w „Gangsta” stylu.

Fot. Donat Brykczynski/BE&W

Co ci się najbardziej podobało?

Najbardziej podoba mi się nonszalancja – ubrania maxi, dużo złotych dodatków i biżuteria. Ja bym tu dorzuciła trochę więcej koloru, którego mi nadal brakuje. Poza tym, na pewno znalazłabym coś dla siebie.

Zaproszonym gościom sugerowano, aby na pokaz założyli dres. Na różnych targach i imprezach w Polsce – jak Fashion Week lub Fashion Weekend – można zauważyć, że polskie marki na masową skalę podkreślają swoje przywiązanie właśnie do dresu. Czy nie za dużo go w polskiej modzie?

Zdecydowanie za dużo. Myślę, że Polacy dopiero się budzą i uczą się poszukiwać swojego miejsca w modzie. Nasz rynek wciąż jest bardzo jednolity. Problem, który dotyka polskich projektantów, to zlewanie się w jedną masę. Ja staram się w modzie szukać czegoś nowego. W przypadku Q∏Ш to trochę inna historia, bo jest to marka typowo sprzedażowa. Robert swoimi kolekcjami nie wyznacza trendów na aktualne sezony, a myślę, że młodzi projektanci powinni w tę stronę iść. To dobrze, że marek na naszym rynku jest coraz więcej, ale one muszą się między sobą różnić. Ja bym już ten szary, klasyczny dres wyrzuciła do kosza. Jest kilka marek na rynku, które robią to super i myślę, że nie potrzeba aż tyle kolejnych.

Naszą relację z pokazu kolekcji GANGSTA Roberta Kupisza znajdziecie TUTAJ.

____________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ