Liroy i Bonus RPK składają wspólny projekt w Sejmie

Kilka tygodni temu serwis glamrap.pl informował, że Bonus RPK pracuje nad projektem zmiany prawa, które mają zapobiec sytuacjom, w których skazuje się kogoś bez twardych dowodów, a jedynie na podstawie zeznań świadków. Artysta deklaruje, że sam jest ofiarą podobnej sytuacji i że ubiegłoroczny wyrok w jego sprawie jest efektem pomówienia przez tzw. małego świadka koronnego.

– Zamysł ustawy dotyczy dopracowania art. 60, a dokładnie paragrafu 3 i 4, który na dzień dzisiejszy pozwala skazywać ludzi tylko i wyłącznie na podstawie samych słów nie opierając się na innych kluczowych dowodach materialnych. W ten sposób ludzie hurtowo trafiają do aresztów i nie mają jak się bronić. Ciężko jest o alibi, kiedy pomówienia dotyczą nieraz wielu lat wstecz, szczególnie w sprawach związanych z narkotykami. Świadkowie często żonglują kosmicznymi (wirtualnymi) ilościami i plątają się w zeznaniach, a mimo to w 99% dochodzi do skazań!!! W taki sposób można udupić każdego, kto jest niewygodny – wyjaśniał w lutym Bonus.

W prace nad projektem zaangażowany jest również poseł Piotr Liroy Marzec, który pomógł raperowi zebrać podpisy w Sejmie. Projekt jest już gotowy i dziś w południe ma zostać złożony w Sejmie.

– Składamy w sejmie projekt, który ma na celu dopracowanie art. 60kk!!! Dość skazywania ludzi bez dowodów, same słowa nie wystarczą!!! – napisał na Instagramie Bonus.

Zobacz również:

Ponad połowa Polaków za legalizacją marihuany!

fot. instagram.com/bonusrpk_official

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4223 More posts in Newsy category
Recommended for you
Katedra Notre Dame może się zawalić. Wyniki ekspertyzy są druzgocące

Katedra Notre Dame pilnie potrzebuje remontu i wzmocnienia. Po kwietniowym pożarze budynku jego konstrukcja jest...