Francja: kury zabiły polującego lisa

W odwiecznym starciu lisy vs. kury to drapieżniki są zazwyczaj górą. Wiedzą o tym właściciele kurników, którzy zabezpieczają się na wszelkie sposoby, by nie stracić hodowanych przez siebie ptaków. Nie dziwi więc zainteresowanie mediów pewnym incydentem, jaki miał miejsce na północy Francji.

Do nietypowego zdarzenia doszło na farmie w szkole rolniczej Le Gros Chene w Pontivy, w Bretanii. W jednym z kurników, w których zamknięte były kury znaleziono ciało zadziobanego lisa.

Pracownicy farmy podejrzewają, że lis zakradł się, kiedy drzwi do kurnika były jeszcze otwarte. Musiało to być przed zachodem słońca, ponieważ drzwi do kurników zamykają się, kiedy brakuje już światła dziennego.

Pascal Daniel dyrektor w szkole rolniczej Gros-Chêne w rozmowie z AFP powiedział, że musiał być to “odruch stadny”. Zadziobanego lisa znaleziono w rogu kurnika.

Gospodarstwo w Pontivy jest domem dla 6000 kurcząt chowanych na wolnym wybiegu, które chowane są na terenie o powierzchni pięciu akrów. Kurnik jest otwarty w ciągu dnia, zamykany jest dopiero, gdy zbliża się noc, lub kiedy kury składają jaja.

Zobacz również:

David Beckham zobaczył swój pomnik i zaniemówił

fot. kadr z wideo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4223 More posts in Newsy category
Recommended for you
Katedra Notre Dame może się zawalić. Wyniki ekspertyzy są druzgocące

Katedra Notre Dame pilnie potrzebuje remontu i wzmocnienia. Po kwietniowym pożarze budynku jego konstrukcja jest...