Po linie przez Wielki Kanion

Nik Wallenda  sporteuroTo będzie niezwykłe widowisko. Słynny linoskoczek Nik Wallenda, jako pierwsza osoba w historii przejdzie
bez zabezpieczenia po linie rozpiętej między brzegami Wielkiego Kanionu Kolorado!

Nieustraszony akrobata dokona tej spektakularnej próby prawie 500 metrów nad ziemią. Transmisja wydarzenia na żywo odbędzie się w nocy z 23 czerwca na 24 czerwca o godz. 02.00 na Discovery Channel.

Nik Wallenda chodzenie po linie trenuje od drugiego roku życia, dlatego brawurowe wyczyny ma we krwi. Kontynuuje sięgającą XVIII stulecia rodzinną tradycję, kiedy jego przodkowie zachwycali widzów w cyrkach w całych Austro-Węgrzech. Dziadek Nika, „Wielki” Karl Wallenda rozsławił nazwisko rodziny na całym świecie, podejmując się przez prawie 50 lat swojej kariery wielu karkołomnych wyzwań. Zginął w wieku 73 lat, przechodząc na linie rozpiętej pomiędzy dwoma budynkami w Portoryko. To jemu Nik zadedykuje przejście przez Wielki Kanion Kolorado. Wnuk „Wielkiego Karla” w ciągu ostatnich lat dokonał wielu mrożących krew w żyłach wyczynów – w zeszłym roku, na oczach 6 milionów widzów przeszedł po linie nad wodospadem Niagara. Przez kilkanaście lat swojej kariery pobił aż 6 rekordów Guinnessa, co czyni go najbardziej utytułowanym linoskoczkiem w dziejach. Stojące przed nim wyzwanie będzie jednak najtrudniejszym w jego życiu. Nikt dotychczas nie przeszedł po linie rozpiętej między brzegami Wielkiego Kanionu Kolorado. Przeciwnikiem Nika będzie nie tylko wywołująca zawrót głowy wysokość – prawie pół kilometra nad ziemią, więcej niż mierzy słynny wieżowiec Empire State Building – ale także pustynny upał oraz niezwykle silny w tej części USA wiatr.– Jest wiele specjalnych treningów, dzięki którym można przygotować się do tak trudnego wyzwania – mówi Nik Wallenda. – Ćwiczę na zawieszonej nisko nad ziemią linie blisko mojego domu na Florydzie. Do treningu używam generatorów wiatru, które imitują trudne warunki atmosferyczne nad Kanionem Kolorado, dzięki temu będę gotowy nawet na największe podmuchy – przekonuje linoskoczek. kanion sporteuro

23 czerwca, kiedy Nik podejmie się wyzwania, na jego ciele będą zainstalowane 4 kamery, które zarejestrują każdy jego ruch. Dodatkowo, dwie kolejne będą na drążku do utrzymywania równowagi, dzięki czemu poczujemy się tak, jakbyśmy wraz z Nikiem znajdowali się na tej niesamowitej wysokości. Transmisja z tego szalonego wyczynu będzie pokazanaw aż 219 państwach na całym świecie.

W Polsce wydarzenie będzie można obejrzeć na żywo w nocy z 23 na 24 czerwca o godz. 02.00 na kanale Discovery Channel.Przekonaj się na własne oczy, jak wygląda spacer na linie pół kilometra nad przepaścią!

 

informacja prasowa

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4771 More posts in Newsy category
Recommended for you
Winyle pokonały płyty CD!

To pierwszy taki wynik od przeszło trzydziestu lat! Sprzedające się płyty to jedyne 4% całych...