adobestock_299757855

Kurtka zimowa dla kobiety dojrzałej może być trendy!

Ta śmiała teza pozwoli Ci poczuć się młodo, lekko oraz kobieco, niezależnie od panujących na zewnątrz warunków atmosferycznych. Jesienna plucha czy zimowe mrozy nie będą straszne, jeśli na czas zaopatrzysz się w najlepsze kurtki dla kobiet dojrzałych.

Dla kobiet dojrzałych… czyli jakie?

No właśnie. Czy kurtka dla pani w wieku powyżej 50 roku życia różni się czymś od modeli, jakie wybierają młodsze dziewczyny? Okazuje się, że różnice uzależnione są głównie od indywidualnych preferencji. Jeśli cenisz klasykę, z pewnością nie wybierzesz kurtki w wyrazistym odcieniu jaskrawego pomarańczu czy krzykliwej czerwieni. Bezpieczniejszą opcją będzie czerń lub granat, a jeśli wolisz jasne barwy – wszelkie odcienie beżu. Kurtki w kolorach stonowanych i neutralnych częściej trafiają do pań dojrzałych, które cenią tradycję i praktyczność – barwy te zdecydowanie łatwiej jest zestawić z dowolnymi elementami codziennych stylizacji.

Istotną różnicą jest także długość kurtki – starsze kobiety rzadko decydują się na modele krótkie i odsłaniające pupę. Wybierają raczej kurtki pikowane o przedłużonym fasonie, które osłaniają wrażliwą część pleców i pośladki – chodzi tu zarówno o zdrowie, jak i o wygląd. Nie każda kobieta lubi eksponować swoją figurę, dlatego dłuższe kurtki cieszą się większą popularnością w grupie wiekowej 50+.

Marki stworzone dla kobiet dojrzałych

Czy istnieją producenci, którzy specjalizują się w tworzeniu kurtek dla pań z przedziału wiekowego 50+? Choć żadna z marek nie pozwala sobie na takie ograniczenie grupy docelowej, to można zauważyć, że oferty niektórych firm doskonale odpowiadają na potrzeby pań w wieku dojrzałym. Gdzie zatem powinnaś szukać kurtki dla siebie? Koniecznie sprawdź asortyment Soquesto, w którym mnóstwo jest kurtek o dłuższym, nieco płaszczykowym fasonie. Nie zawiedzie Cię także Tommy Hilfiger, Marie Lund czy Wellensteyn. To u nich możesz odszukać idealne kurtki w stonowanych kolorach, w których będziesz prezentować się perfekcyjnie, niezależnie od wieku i okazji.

Praktyczność i uniwersalna estetyka, a także wygoda – to cechy, na które stawiają kobiety w dojrzałym wieku, gdy kończy się okres eksponowania wdzięków i uwodzenia mężczyzn. Panie stawiają na zdrowie i komfort, chcą zatem skutecznej ochrony przed zimnem, nieskrępowania ruchów i jednoczesnego eleganckiego wyglądu. Z kurtkami renomowanych marek to da się zrobić!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ