Kubeczek menstruacyjny zamiast podpasek i tamponów?

Ostatnio coraz częściej słyszy się o kubeczku menstruacyjnym, który stanowi dobrą alternatywę dla podpasek i tamponów używanych w czasie miesiączki. Ma bardzo wiele zalet jest wygodny, higieniczny oraz pozwala zaoszczędzić pieniądze. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej o zaletach stosowania kubeczka menstruacyjnego.

Źródło: www.loopnewsbarbados.com

Co to jest kubeczek menstruacyjny?

To „kieliszek” wykonany z silikonu medycznego, który wkłada się do pochwy, tuż przy jej ujściu. Po każdym wyjęciu należy go opróżnić i umyć. Jest niezwykle pojemny, dlatego nie wymaga bardzo częstego zdejmowania.

Jak go zakładać?

Należy spłaszczyć „kieliszek” palcami, zaaplikować do pochwy i pozwolić, aby się odpowiednio rozłożył. Tę czynność wykonuj na siedząco, kucając lub stojąc z podniesioną nogą ważne, aby było Ci najwygodniej. Aby ułatwić włożenie kubeczka, możesz wcześniej użyć preparatów poślizgowych.

Zalety stosowania kubeczka menstruacyjnego

Pozwala zaoszczędzić pieniądze, gdyż jeden egzemplarz może być używany przez ok. 5 lat. Sprzyja utrzymaniu higieny, ponieważ kobieta sama decyduje jak często go opróżnia i myje wodą z nieperfumowanym mydłem. Doskonale sprawdza się również przy wykonywaniu codziennych czynności oraz przy uprawianiu sportów. Dzięki niemu nie musimy martwić się, że nie mamy ze sobą zapasu podpasek czy tamponów. Wykonany jest z materiałów hipoalergicznych, nie zawiera też substancji toksycznych oraz środków zapachowych. Nie powoduje powstania uczuleń, odparzeń czy otarć. Krew, która spływa do kubeczka ma ograniczony dostęp powietrza, dlatego nie należy obawiać się nieprzyjemnego zapachu.

Wady

Na początku można mieć problemy z włożeniem i wyjęciem „kieliszka”. Niektóre kobiety odczuwają też dyskomfort psychiczny związany z opróżnianiem zawartości kubeczka, a także mają niepotwierdzone obawy, że nie zabezpieczy on przed wydostaniem się krwi na zewnątrz.

Jeśli zdecydujesz się na zakup tego artykułu higienicznego, poproś o radę ginekologa, który dobierze jego odpowiedni rozmiar oraz rozwieje Twoje ewentualne wątpliwości.

_________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ