Jak dobrać odpowiedni stanik sportowy?

Planujesz regularnie ćwiczyć lub dopiero zaczynasz treningi i poszukujesz dobrego stanika sportowego? Źle dobrany biustonosz nie tylko utrudnia gimnastykę, ale także deformuje biust oraz na trwałe rozciąga skórę piersi. Przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się na co zwracać uwagę przy wyborze tej części garderoby.

Źródło: www.getyourfittogether.org

Zasady doboru stanika sportowego

Zmierz swój obwód pod biustem.

Według zasad brafittingu należy go zaokrąglić o 5 cm w dół do przyjętej przez producentów skali. Następnie warto jeszcze odjąć 5 cm, wtedy będziesz miała pewność, że biustonosz nie będzie za luźny.

Ustal obwód w biuście

Zmierz się w najszerszym miejscu. Pamiętaj, aby zawsze dokonywać pomiarów w miękkim, „zwykłym” staniku.

Dopasuj rozmiar miseczek

Jest on różnicą obwodu w biuście i pod biustem. Cała pierś musi „zmieścić” się w miseczce.

Dobierz odpowiedni model

Mały biust −miseczka A lub B wystarczy biustonosz kompresyjny (compression bra), który dociskając piersi do klatki piersiowej, minimalizuje ich ruchy.

Biust średniej wielkości − sprawdzi się stanik sportowy, który nie tylko przyciska, ale i oddziela piersi (encapsulated compression bra).

Obfity biust − jeśli Twój biust jest bardzo duży, wybierz model, który ma oddzielne usztywniane miseczki, a także regulowaną taśmę pod biustem (adjustable encapsulated compression bra).

Istotne szczegóły

Fiszbiny

Powinny otaczać pierś, absolutnie nie mogą na nią zachodzić, wbijać się w skórę i uwierać.

Ramiączka
Muszą podtrzymywać i unosić biust. Zwróć uwagę, aby nie uciskały ramion.

Szwy

Powinny być miękkie i delikatne, aby nie obcierały naskórka.

Materiał

Dobrej jakości materiały absorbują pot oraz umożliwiają dopływ powietrza, dzięki czemu zmniejszone jest ryzyko powstania oparzeń oraz otarć.

Zrób test

Aby upewnić się, że biust jest unieruchomiony, podskocz parę razy, zrób kilka pajacyków − piersi nie mogą wtedy zbytnio podskakiwać, a podczas pochylenia nie powinny wysuwać się z miseczki.

Czas na nową bieliznę

Jeśli biustonosz jest za luźny lub się przeciera to znak, że najwyższy czas sprawić sobie nowy. Dobrze „utrzymany” powinien posłużyć kilka lat. Należy prać go ręcznie oraz pozostawić do naturalnego wyschnięcia.

Zakup przez Internet tej części garderoby nie jest dobrym pomysłem, gdyż tylko idealnie dobrana będzie w pełni spełniała swoje zadanie.

Dobra rada

Nie kupuj staników wkładanych przez głowę, gdyż mają tendencję do rozluźniania się. __________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ