Krótkie czy długie narzeczeństwo?

Ile powinno trwać właściwe narzeczeństwo? Plusy i minusy jednej i drugiej opcji!

Łeba

Po zaręczynach, świeżo upieczeni narzeczeni, zadają sobie mnóstwo pytań. A głównym z nich jest podstawowe pytanie – kiedy ślub? Czy na to pytanie istnieje jedna, właściwa odpowiedź? Nie! Ludzie są różni, tak samo jak pary. Jedni z nas oczekują długiego okresu narzeczeństwa – po to by przed ślubem móc uporządkować wszystkie swoje sprawy. Inni natomiast oczekują szybkiego działania i szybkiego ślubu, dając sobie na przygotowanie wszystkiego zaledwie kilka miesięcy. Warto rozważyć obie opcje. Może pomoże Wam w tym poniższe rozeznanie. 

Krótkie narzeczeństwo:
Ta opcja polecana jest głównie parom niezdecydowanym. Bowiem krótkie narzeczeństwo sprzyja podejmowaniu szybkich decyzji. Nie pozwala na wątpliwości i zmiany, na przykład te dotyczące wystroju, czy kwiatów. Tutaj stres, związany z przygotowaniami może być nieco mniejszy. Natomiast trzeba mieć głowę na karku, załatwienie tylu spraw, w tak krótkim okresie to nie małe wyzwanie. W związku z czym całe przedsięwzięcie potrwa krócej, natomiast będzie bardzo intensywne – tak zwana ślubna gorączka. Ponadto należy się liczyć z tym, że krótszy termin to jednocześnie wyższe koszty. W tym wypadku omijają nas wszelkie atrakcyjne promocje, targi ślubne i wyprzedaże. Nasz wybór, co do zespołów, fotografów czy sal, również może być ograniczony – bliskie terminy zazwyczaj są zajęte. No ale, jeżeli zależy Wam na jak najszybszym mówieniu do drugiej połówki mężu/żono, i ma to dla Was ważne, a wręcz fundamentalne znaczenie, to w tej opcji będzie to możliwe dużo szybciej. Tutaj jednak należy wziąć pod uwagę głównie możliwości finansowe, czy wyrobicie się ze wszystkim w czasie, czy wyrobią się również wasi goście.

Długie narzeczeństwo:
Długi czas przygotowań, to opcja na dogranie wszelkich szczegółów i wymarzonych drobiazgów, które jak wiadomo, w tym ważnym dniu są wyjątkowo ważne. W tym wypadku, gdy nie goni nas czas, możemy go poświęcić na poszukiwania idealnego miejsca, idealnej sukienki, menu, i wszelkich szczegółów. Jest to także szansa na korzystanie z wszelkiego rodzaju promocji, oraz rozłożenie niezbędnych wydatków w czasie. W tym wypadku Para Młoda, zyskuje na czasie, który może poświęcić na dokładne przejrzenie portali ślubnych, czy poradników, oraz poszukanie inspiracji. Dłuższy czas narzeczeństwa to czas dużo mniej stresujące, niż jak to bywa w przypadku krótkiego narzeczeństwa – znajdowanie szybkich rozwiązań może wzbudzać nasze wątpliwości. Nasz długi czas narzeczeństwa to ta także dłuższy czas dla naszych gości, na przygotowania – zapewne będą Ci wdzięczni. Wcześniejsze zaproszenie ich pozwoli (na przykład rodzinie z zagranicy) na organizacje podróży, a ponadto na rozłożenie ślubnych wydatków, załatwienie sobie wolnego od pracy, i innych organizacyjnych kwestii, które wymagają od nas czasu. Dotyczy to także samej Pary Młodej, która dostaje szansę na uporządkowanie swoich wszystkich życiowych spraw, zanim tak diametralnie zmianą statusu związku. Takie narzeczeństwo ma także swoja, istotną wadę – zmęczenie. Ślubne przygotowania, ciągnące się w nieskończoność, wieczne doskonalenie każdego aspektu i szczegółu, na dłuższa metę, może nas wykończyć. Długi czas naszego działania, to także długa, niekończąca się lista spraw, które musimy załatwić, co z kolei może doprowadzić do rodzinnych spięć. Jeżeli jesteście odporni na takie stresy – może to właśnie opcja dla Was! 

Tak naprawdę to bardzo indywidualna sprawa, o której decyduje tylko i wyłącznie Para Młoda. Tak naprawdę, ostatecznie przecież chodzi o miłość. I tylko to powinno liczyć się najbardziej. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ